ស្ត្រី​ វៀតណាម ម្នាក់ ជាប់ចោទពីបទ​លក់​ព្រហ្មចារី​កូន​ស្រីវ័យ ១៤ ឆ្នាំ​តម្លៃ ១២០០ ដុល្លារ
ស្ត្រីម្នាក់នៅភាគខាងត្បូងប្រទេសវៀតណាម ត្រូវបានកាត់ទោសពីបទប្រើប្រាស់លេសថា ត្រូវការប្រាក់ដើម្បីព្យាបាលជំងឺទឹកនោមផ្អែមរ៉ាំរ៉ៃរបស់កូនស្រី ហើយធ្វើឲ្យក្មេងស្រីព្រហ្មចារីរួមភេទជាមួយបុរសក្នុងតម្លៃ ៣០លានដុង (១២០០ដុល្លារ)។
យោងតាម vnexpress បានបញ្ចាក់ថា អយ្យការប្រជាជននៃស្រុក Phu Nhuan នៃទីក្រុងហូជីមិញ បានចេញដីកាសម្រេចកាត់ទោសបុរសឈ្មោះ Dung អាយុ ៥៥ ឆ្នាំ រស់នៅស្រុកនេះ ពីបទឧក្រិដ្ឋកម្មធ្វើពេស្យាកម្មជាមួយមនុស្សអាយុក្រោម ១៨ឆ្នាំ និង ម្តាយចំណាស់ឈ្មោះ Kieu អាយុ ៤៧ ឆ្នាំ មានស្រុកកំណើតនៅខេត្ត Hau Giang ពីបទឧក្រិដ្ឋមេខ្យល់ពេស្យាចារ។​ ការ​ចោទ​ប្រកាន់​បាន​កំណត់​ថា​ អ្នកទាំងពីរស្គាល់គ្នាមកច្រើន​ឆ្នាំ​មក​ហើយ។
កាលពីខែមេសាឆ្នាំមុន ខណៈពេលដែលនាងកំពុងមើលថែកូនស្រីអាយុ ១៤ ឆ្នាំដែលមានជំងឺទឹកនោមផ្អែមរ៉ាំរ៉ៃនៅឯមន្ទីរពេទ្យកុមារលេខ២ ក្នុងទីក្រុង HCMC លោក Dung បានទៅសួរសុខទុក្ខ និងផ្តល់ប្រាក់មួយចំនួនដល់ម្ដាយរូបនេះ។ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ការ​សន្ទនា​មួយ​របស់​ពួក​គេ លោក Dung បាន​ប្រាប់​អំពី​ការ​លំបាក​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​អាជីវកម្ម​របស់​គាត់។នេពេលនោះ ស្រ្តីជាម្ដាយបាន​ស្នើ​ថា ​គាត់​គួរ​តែ​រួម​ភេទ​ជាមួយ​ស្ត្រី​ព្រហ្មចារី​ដើម្បី​ទទួល​បាន​សំណាង​ល្អ​ជាង។
ក្រោយមក នាងបានប្រាប់បុរសនោះថា ថានាងចង់ឲ្យគាត់មើលថែកូនស្រី ដោយបញ្ជាក់ថា គាត់អាចរួមរ័ក្សជាមួយក្មេងស្រីដែលជាព្រហ្មចារីបានហើយលោក Dung ក៏បានយល់ព្រមភ្លាមៗ។
ប៉ុន្មានសប្តាហ៍បន្ទាប់ពីនោះ នាងបាននាំក្មេងស្រីនេះត្រឡប់ទៅស្រុកកំណើតរបស់ពួកគេវិញនៅ Hau Giang ហើយបានទូរស័ព្ទទៅ Dung ដោយស្នើសុំចំនួន ១០០ លានដុង ជាតម្លៃសម្រាប់ព្រហ្មចារីយ៍របស់កូនស្រីនាង។ លោក Dung បាន​និយាយ​ថា លោក​មិន​មាន​ប្រាក់​ច្រើន​នោះ​ទេ។ ប៉ុន្មាន​ថ្ងៃ​ក្រោយ​មក នាង​បាន​ទូរស័ព្ទ​ទៅ​​ម្ដង​ទៀត ដោយ​បញ្ចុះ​តម្លៃ​មក​ត្រឹម ៦០​លាន​ដុង។ Dung បានផ្តល់ប្រាក់ចំនួន ៣០ លានដុង ហើយនាងបានយល់ព្រម។ ពេល​នោះ​នាង​ប្រាប់​កូន​ស្រីឲ្យរួម​ភេទ​ជាមួយបុរសនោះដដែល ដើម្បី​រក​ប្រាក់​ព្យាបាល ។ ក្មេង​ស្រី​គ្មាន​ជម្រើស​អ្វី​ក្រៅ​ពី​ធ្វើ​ដូច​ម្ដាយ​របស់​នាង​និយាយ។
នៅចន្លោះខែសីហា និងខែធ្នូឆ្នាំមុន Kieu បានយកកូនស្រីរបស់គាត់ពី Hau Giang ទៅ HCMC ពីរដងដើម្បីលក់ផ្លូវភេទឲ្យ Dung ។ រាល់ដង នាងបានជូនដំណឹងជាមុន ដើម្បីឲ្យគាត់បង់ថ្លៃសំបុត្រឡានក្រុងសម្រាប់នាង និងកូនស្រី។
យ៉ាងណាក៏ដោយ នៅខែមីនាឆ្នាំនេះ នៅពេលដែលជួបជាមួយឪពុករបស់នាងនៅមន្ទីរពេទ្យកុមារលេខ២ ក្នុងទីក្រុងហូជីមិញ ដើម្បីទទួលបានការព្យាបាលមួយផ្សេងទៀត ក្មេងស្រីនោះបានប្រាប់ឪពុករបស់នាងនូវរឿងរ៉ាវទាំងមូល។ឪពុក​នាង​ដែល​បាន​លែង​លះ​ម្តាយ ហើយ​មិន​បាន​រស់នៅ​ជាមួយ​នាង​នោះ បាន​រាយការណ៍​ករណី​នេះ​ទៅ​ប៉ូលិសភ្លាមៗ ។
បន្ទាប់ពីប៉ូលិសទទួលដំណឹងនេះភ្លាម ក៏ប្តញាប់ចុះទៅចាប់ខ្លួនជនសង្ស័យទាំង២រូបគឺ Dung និង Kieu ហើយអ្នកទាំងពីរបានសារភាពចំពោះឧក្រិដ្ឋកម្មរបស់ពួកគេថាពិតជាបានប្រព្រឹតិ្តអំពើពេស្យាចារ​ពិតប្រាកដមែន៕