បុរសកូរ៉េជាប់ពន្ធនាគារ៥ឆ្នាំ ក្រោយវាយដំប្រពន្ធឲ្យសាក់ឈ្មោះបង្ហាញក្ដីស្រលាញ់ចំពោះខ្លួន
តុលាការ​កំពូល​កូរ៉េ​ ​បាន​ចេញ​សាលក្រម​កាត់ទោស​បុរស​អាយុ ២៩ ឆ្នាំ​ម្នាក់​ ឈ្មោះគីមឲ្យ​ជាប់​ពន្ធនាគារ ៥ ឆ្នាំ។ ជន​នេះ​ត្រូវ​បាន​ចោទ​ប្រកាន់​ពី​បទ​ឧក្រិដ្ឋ​ជា​ច្រើន​រួម​មាន ការ​ឃុំ​ខ្លួន​ដោយ​ខុស​ច្បាប់ ការ​វាយ​ដំ ការ​បង្ខិត​បង្ខំ និង​បង្ក​របួស​ស្នាម​ធ្ងន់ធ្ងរ​ ហើយបង្ខំប្រពន្ធឲ្យសាក់ពាក្យថា ខ្ញុំនឹងក្លាយជាស្ត្រីរបស់គីមជារៀងរហូត នៅលើខ្លួនរបស់នាង។​
យ៉ាងណា ក្រោយ​ពី​ត្រឡប់​មក​ពី​គុក​វិញ កាល​ពី​ខែ​កក្កដា​កន្លង​ទៅ លោកគីមបាន​វាយ​ប្រពន្ធ​គាត់​ជា​ច្រើន​ដង ដោយសារ​សង្ស័យ​ថា​នាង​មាន​ទំនាក់ទំនង​ស្នេហា។ គាត់​បាន​គំរាម​ប្រពន្ធ​គាត់ ហើយ​ធ្វើ​សំណើ​ថា «បើ​អារម្មណ៍​របស់​អ្នក​ចំពោះ​ខ្ញុំ​ពិត សូម​សាក់​ឈ្មោះ​ខ្ញុំ​នៅ​លើ​ខ្លួន​ឯង»។ បន្ថែមពីលើឈ្មោះរបស់នាង គីមក៏បានបង្ខំនាងឲ្យសាក់នៅលើផ្នែកបួនផ្សេងគ្នានៃរាងកាយរបស់នាងដូចជា “ខ្ញុំនឹងធ្វើជាស្ត្រីរបស់គីមជារៀងរហូត” ។
មិនត្រឹមប៉ុណ្ណឹងទេ គីមក៏​ត្រូវ​បាន​ចោទ​ប្រកាន់​ពី​បទ​ឃុំ​ខ្លួន​ប្រពន្ធ​របស់​គាត់​នៅ​ផ្ទះ​ផង​ដែរ។ ក្នុងពេលកំពុងសាកសួរនាងពីរឿងស្នេហា រូបគេបានវាយដំនាង បណ្ដាលឲ្យរបួសក្បាល និងមុខយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរជាច្រើនកន្លែង ជាពិសេសបណ្ដាលឲ្យបែកត្រចៀក។ ជនសង្ស័យក៏បានប្រើកន្ត្រៃកាត់សក់ប្រពន្ធរបស់គាត់ ហើយបង្ខំនាងឲ្យមើលវីដេអូអំពីពស់ ដែលជាសត្វដែលនាងខ្លាចជាងគេ។
តុលាការ​ដំបូង​បាន​កាត់ទោស​លោកគីមឲ្យ​ជាប់​ពន្ធនាគារ​រយៈពេល ៥ឆ្នាំ​ ហើយថា ជនរងគ្រោះមានរបួសផ្លូវចិត្ត និងរាងកាយធ្ងន់ធ្ងរ។ កម្រិតនៃរបួសដែលជនរងគ្រោះបានទទួលគឺលើសពីអ្វីដែលអាចពិពណ៌នាបានទៀត។​ ប៉ុន្តែលោកបាន​ប្រព្រឹត្ត​អំពើ​ហិង្សា​ក្នុង​គ្រួសារ​ឡើង​វិញ៧ដង ហើយ​នេះ​ជា​កត្តា​ធ្ងន់ធ្ងរ។
ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ តុលាការបានចាត់ទុកកិច្ចព្រមព្រៀងរបស់លោកគីម ក្នុងការទូទាត់សំណងចំនួន ៩,៧៥០ ដុល្លារដល់ជនរងគ្រោះថា​ ជាកត្តាដែលជួយកាត់បន្ថយការកាត់ទោស។ ក្រៅ​ពី​នេះ ភរិយា​ក៏​បាន​សុំ​បន្ធូរ​បន្ថយ​ទោស​ចំពោះ​ស្វាមីផង​ដែរ។
ក្នុងអំឡុងពេលសវនាការលើបណ្តឹងឧទ្ធរណ៍ លោកបានប្រកែកថា ខ្លួនបានប្រព្រឹត្តអំពើហឹង្សានៅពេលដែលសុខភាពផ្លូវចិត្តកាន់តែយ៉ាប់យ៉ឺនយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរ។ ទោះជាយ៉ាងនេះក្តី តុលាការមិនបានទទួលយកទឡ្ហីករណ៍នេះទេ ហើយបានកាត់សេចក្តីថា ជនសង្ស័យមានភាពច្របូកច្របល់បន្តិចនៅពេលប្រព្រឹត្តបទឧក្រិដ្ឋ ប៉ុន្តែមិនអាចចាត់ទុកថាស្មើនឹងមានជំងឺផ្លូវចិត្តនោះទេ។​ តុលាការ​កំពូល​កូរ៉េ​ក៏បាន​សន្និដ្ឋាន​ថា ការ​សម្រេច​នេះ​សម​ហេតុ​ផល ហើយ​បាន​ច្រានចោល​បណ្តឹង​ឧទ្ធរណ៍​របស់​លោកគីមតែម្ដង៕