​នាយករដ្ឋមន្ត្រី​​​​ថៃ​បាន​ដឹកនាំ​ប្រជុំបន្ទាន់​ និង​ដាក់​ចេញ​បទបញ្ជា​ក្នុង​ព្រឹត្តិការ​ណ៍​​ផ្សាយ​ផ្ទាល់​អំពីហេតុការ​ណ៍​គ្រោះរញ្ជួយដី​នៅ​​​ក្រុង​បាងកក​ប្រទេស​ថៃ​នៅថ្ងៃទី​២៨​ខែមីនា​​២០២៥ ដោយ​អំ​ពាវនាវ​ឲ្យ​ប្រជាជន​​កុំស្លន់​ស្លោរ និង​ជឿ​តែ​ព័ត៌មាន​របស់​រដ្ឋាភិបាល។​
នាយករដ្ឋមន្ត្រីថៃ​ ផែថងថាន ស៊ីណាវ៉ាត្រា។ Ing Shinawatra
​​នាយករដ្ឋមន្ត្រីថៃ លោកស្រី ផែ​ថង​ថាន ​ស៊ីណាវ៉ាត្រា បាន​​បើក​កិច្ច​ប្រជុំ​បន្ទាន់​មួយ ជាមួយឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ អភិបាលក្រុងបាងកក មេបញ្ជាការបញ្ជាការប្រតិបត្តិការសន្តិសុខផ្ទៃក្នុង លេខាធិការអចិន្ត្រៃយ៍នៃក្រសួងធនធានធម្មជាតិ រដ្ឋលេខាធិការអចិន្ត្រៃយ៍នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ និងស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធនានា ដោយ​ដាក់​ចេញ​នូវ​បទបញ្ជា​​​ដូចតទៅ៖
• សូមឱ្យក្រសួងការពារជាតិ និងអគ្គបញ្ជាការនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ គាំទ្រការរៀបចំបុគ្គលិក​។ ភ្នាក់ងារសន្តិសុខ ដើម្បីថែរក្សាសុវត្ថិភាពប្រជាពលរដ្ឋយើងឱ្យបានពេញលេញ។
• ជូនចំពោះក្រសួងហិរញ្ញវត្ថុ ព្យាករណ៍ពីផលប៉ះពាល់នៃគ្រោះរញ្ជួយដី និងវិធានការទប់ស្កាត់​គ្រោះថ្នាក់​ពី​ការរញ្ជួយដីដែលអាចកើតមានឡើង
• ក្រសួងមហាផ្ទៃ និងរដ្ឋបាល​ទីក្រុងបាងកក ជាមេបញ្ជាការនៃឧប្បត្តិហេតុនេះ។ ដោយការសម្របសម្រួលជាមួយភ្នាក់ងារទាំងអស់ និងរាយការណ៍លទ្ធផលតាមកាលកំណត់
• ក្រសួងសុខាភិបាលសាធារណៈ រៀបចំមន្ទីរពេទ្យ និងអង្គភាពសង្គ្រោះបន្ទាន់នៅតំបន់ដែលមានហានិភ័យខ្ពស់
• សូមឱ្យ ភ្នាក់ងារ​​​​​ផ្សព្វផ្សាយ​ជាតិ (National Broadcasting Services of Thailand-NBT)  រាយការណ៍ពីស្ថានភាពដល់សាធារណជនគ្រប់ដំណាក់កាល។​
• ជូនចំពោះបងប្អូនជនរួមជាតិទាំងអស់ ទទួលបានព័ត៌មាន និងព័ត៌មានដោយផ្ទាល់ពីភ្នាក់ងាររដ្ឋាភិបាល។ មានតែចេញពីមជ្ឈមណ្ឌលប្រតិបត្តិការរបស់រដ្ឋាភិបាលប៉ុណ្ណោះ ដើម្បីជៀសវាងការបង្កភាពភ័យស្លន់ស្លោ និងកាត់បន្ថយការផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានដែលមិនសមស្របនឹងការពិត បន្ទាប់ពីកិច្ចប្រជុំនៅខេត្តភូកេតត្រូវបានបញ្ចប់ នាយករដ្ឋមន្ត្រីបានហៅភ្នាក់ងារពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ទៅកិច្ចប្រជុំតាមដាននៅទីក្រុងបាងកក៕​