បុរសហ្វីលីពីន ស្លាប់បន្ទាប់ពីប៉ូលិសដាក់ទណ្ឌកម្មឲ្យអាវ៉ង់៣០០ដង ដោយសារចេញក្រៅផ្ទះទិញទឹកផឹកក្រោយម៉ោង ៦ល្ងាច
បុរសជនជាតិហ្វីលីពីនម្នាក់ដែលរំលោភបម្រាមគោចរ បានស្លាប់បន្ទាប់ពីត្រូវប៉ូលិសដាក់ទណ្ឌកម្មឲ្យអាវ៉ង់៣០០ដង។
This image has an empty alt attribute; its file name is 41390672-9439947-image-a-20_1617696155213.jpg
លោក Darren Manaog Penaredondo ត្រូវបានប៉ូលិសឃាត់ឲ្យឈប់ នៅពេលចេញក្រៅផ្ទះដើម្បីទិញទឹកផឹក ក្រោយម៉ោង១៨:០០ក្នុងខេត្ត Cavite កាលពីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍សប្តាហ៍មុន។
គាត់បានដួលនៅថ្ងៃបន្ទាប់ ហើយក្រោយមកគាត់ក៏បានស្លាប់។
This image has an empty alt attribute; its file name is 41390670-9439947-image-m-19_1617696149988.jpg
ខេត្ត Cavite ដែលស្ថិតនៅលើកោះ Luzon បច្ចុប្បន្នកំពុងស្ថិតនៅក្រោមការរឹតត្បិតយ៉ាងតឹងរ៉ឹង ដើម្បីទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩។
លោក Marlo Solero មេប៉ូលិសក្រុង General Trias បាននិយាយថា គ្មានការដាក់ទណ្ឌកម្មលើរាងកាយចំពោះអ្នកដែលត្រូវបានរកឃើញថា រំលោភបម្រាមគោចរទេ មានតែការប្រៀនប្រដៅពីមន្រ្តីប៉ុណ្ណោះ។ លោកបានប្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយក្នុងស្រុកថា ប្រសិនបើមន្រ្តីណាម្នាក់ត្រូវបាន រកឃើញថាបានអនុវត្តការដាក់ទណ្ឌកម្មនោះ ពួកគេនឹងមិនត្រូវបានអត់អោនឲ្យឡើយ។
This image has an empty alt attribute; its file name is 41390748-9439947-image-m-17_1617696142329.jpg
សាច់ញាតិរបស់ជនរងគ្រោះឈ្មោះ Adrian Lucena បានប្រកាសអំពីមរណភាពរបស់គាត់នៅលើ Facebook។ លោកបាននិយាយថា Penaredondo និងអ្នកផ្សេងទៀតត្រូវបានគេរកឃើញថារំលោភបម្រាមគោចរ ហើយត្រូវអាវ៉ង់ចំនួន១០០ដង។
ប្រសិនបើពួកគេខកខានមិនបានអាវ៉ង់រួមគ្នាក្នុងពេលតែមួយ ពួកគេនឹងត្រូវអាវ៉ង់ ម្នាក់ដល់ទៅ៣០០ដង ពេលត្រឡប់មកផ្ទះវិញ។
This image has an empty alt attribute; its file name is 41390750-9439947-image-a-18_1617696144752.jpg
បងប្រុសរបស់គាត់និយាយថា គាត់បានត្រឡប់មកផ្ទះវិញនៅម៉ោង៦ព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ជាមួយការឈឺចាប់ គាត់មិនអាចដើរបានពេញមួយថ្ងៃ។ នៅថ្ងៃបន្ទាប់ គាត់បានដួលហើយដាច់ខ្យល់ស្លាប់តែម្តង។
លោក Ony Ferrer អភិបាលក្រុង General Trias បានបញ្ជាឲ្យមេប៉ូលិសបើកការស៊ើបអង្កេតឲ្យបានហ្មត់ចត់ចំពោះករណីនេះប៉ុន្តែក្រុមមន្ត្រីបាននិយាយថា គាត់ស្លាប់ដោយសារគាំងបេះដូង៕