អ្នកមិនចាក់វ៉ាក់សាំង ហើយឆ្លងកូវីដ មានអត្រាស្លាប់ខ្លាំងជាង អ្នកបានចាក់ដល់ទៅ ៣២ដង
អ្នកឆ្លងកូវីដ មិនបានទទួលថ្នាំបង្ការ មានអត្រាស្លាប់ច្រើនជាង អ្នកបានចាក់វ៉ាក់សាំង២ដូស រហូតដល់ទៅ៣២ដងឯណោះ។ នេះបើយោងតាមការបញ្ចេញតួលេខផ្លូវការរបស់ចក្រភពអង់គ្លេស។
របាយការណ៍របស់ការិយាល័យស្ថិតិជាតិ (ONS) បានរកឃើញថា អត្រាមរណភាព ទាក់ទងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ នៅប្រទេសអង់គ្លេស ក្នុងចំណោមមនុស្សពេញវ័យដែលមិនបានចាក់វ៉ាក់សាំងគឺ ៨៤៩.៧ ក្នុង ១០០,០០០។ បើប្រៀបធៀបទៅ អត្រានេះគឺមានត្រឹមតែ ២៦.២ ប៉ុណ្ណោះសម្រាប់មនុស្សដែលចាក់វ៉ាក់សាំងពេញលេញ និង ១០៥.៣ សម្រាប់មនុស្សពេញវ័យដែលទើបបានចាក់ដូសទី១។
តួលេខនៃការស្លាប់នេះ គឺត្រូវបានកត់ត្រានៅចន្លោះថ្ងៃទី២ខែមករា ដល់ថ្ងៃទី២៤ខែកញ្ញាឆ្នាំនេះ ពោលរាប់បញ្ចូលទាំងពេលមានការកើនឡើងនៃករណីឆ្លងកូវីដរលកទីពីរផងដែរ នៅពេលមនុស្សពេញវ័យរាប់លាននាក់ មិនទាន់មានសិទ្ធិចាក់វ៉ាក់សាំងនៅឡើយ។
មនុស្សដែលត្រូវបានរាប់បញ្ចូល គឺជាអ្នកដែលបានចាក់វ៉ាក់សាំងតែមួយដូស ឬពីរដូស ក្រោយចាក់បាន២១ថ្ងៃ ដោយសារតែនេះជារយៈពេលដែលអង់ទីគ័រចាប់ផ្តើមបញ្ចេញ និងការពារប្រឆាំងមេរោគ។