ចំណេះ​ដឹងហិរញ្ញវត្ថុ​ជួយ​បង្កើនទ្រព្យ​សម្បត្តិឆាប់រហ័ស
​ឆ្ងល់​អត់​! អ្នកខ្លះ​មានតែ​ចេះ​មាន ឯ​យើង​វិញ ច្រើន​ឆ្នាំ​កន្លងទៅ នៅតែ​ដដែល មិនមាន​ទ្រព្យ​អ្វី​ជា​ដុំកំភួន​នឹង​គេ​សោះ​។ តើ​គេ​មាន​រូបមន្ត​អ្វី ទើបបានជា​លុយកាក់​ចេះតែ​កើនឡើង​?
​អត្ថបទ​នេះ ជា​ចម្លើយ​ខ្លះៗ​អំពី​ការបង្កើន​ទ្រព្យ​!
១. ជំនាញ​រកលុយ​
​អាច​ថា​ពិបាក​ក៏បាន ឬ​អត់​ក៏បាន​អំពី​ការ​លុយ ប៉ុន្តែ​យើង​សុទ្ធតែ​រក​ចំណូល​គ្រប់គ្នា​។ មិន​ថា យើង​ធ្វើការ​ឲ្យ​គេ​ដើម្បី​យកប្រាក់​ខែ ឬ​បើក​អាជីវកម្ម​តូចតាច​ក្ដី លុយ​មុខតែ​ហូរ​ចូល​តាម​នោះ និង​សូម្បីតែ​ដឹកជញ្ជូន​ឥ​វ៉ាន់​ក៏​អាច​រកប្រាក់​បានដែរ​។​
​គ្រប់គ្នា​មិនអាច​មាន​លុយ ទាំង​មិនបាន​រកលុយ​ឡើយ​។ ការរក​ប្រាក់​ពី​ការធ្វើ​ការយក​ប្រាក់ខែ រកស៊ី​លក់​អន​ឡាញ ចងការ​ប្រាក់​ឯកជន បើក​អាជីវកម្ម​ផ្ទាល់ខ្លួន សង់​បន្ទប់​ជួល គួ​ក​ជេរ ធ្វើជា​ភ្នាក់ងារ​លក់​អចលនទ្រព្យ និង​ច្រើន​ទៀត សុទ្ធតែជា​ប្រភព​ទ្រព្យ​របស់​យើង​។​
២. ជំនាញ​គ្រប់គ្រង​លុយ​
​លុយ​ពិតជា​ពិបាក​រក ដូច្នេះ​ការចេះ​គ្រប់គ្រង​វា​ឲ្យ​បាន​ល្អជា​រឿង​សំខាន់បំផុត​ដែល​យើង​ត្រូវ​រៀន​ឲ្យ​ចេះ បើ​ពុំ​នោះទេ ទោះ​មាន​ចំណូឡ​ទាំង​លាន​ដុល្លារ​ក៏​គ្មាន​សល់​អី​នឹង​គេ​ដែរ​។ លុយ​រកបាន ត្រូវ​ចេះ​ចាយ​ឲ្យ​ត្រឹមត្រូវ ចាយ​ឲ្យ​មាន​ប្រយោជន៍ និង​ចាយ​លើ​អ្វីដែល​គួរ​ចំណាយ​ចាំបាច់​ប៉ុណ្ណោះ​។​