បុរស​២​នាក់​ ហ៊ាន​យក​បា​ឡា​ស្មាច់ លួច​ដឹក​បងប្អូន​៣​នាក់​ ចេញពី​ខណ្ឌ​ព្រែក​ព្នៅ មកខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
​បុរស​២​នាក់​ ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ឃាត់ខ្លួន​បញ្ជូន​មក​ធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក​ នៅ​មណ្ឌល​ច​ត្តា​ឡីស័ក​ក្រុង​កំពង់ឆ្នាំង កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២១ ខែ​មេសា ឆ្នាំ​២០២១ ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​លួច​ដឹកជញ្ជូន​បងប្អូន​៣ នាក់​ដោយ​ខុសច្បាប់​ចេញពី​ក្រុងភ្នំពេញទៅ​កាន់​ខេត្ត​កំពង់ឆ្នាំង ​បំពាន​បម្រាម​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​។​
​លោក នន ស៊ី​ណាត អធិការ​នគរបាល​ស្រុក​កំពង់ត្រឡាច បាន​ឲ្យ​ដឹង​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២២ ខែ​មេសា នេះ​ថា បុរស​ទាំង​២​នាក់ ដែល​បាន​ល្មើស​នឹង​បម្រាម​របស់​រាជ​រដ្ឋាភិ​បាល​ខាងលើនេះ ១. ឈ្មោះ យ៉ង់ ហឿន ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៦​ឆ្នាំ មាន​ទីលំនៅ​ក្នុង​ភូមិ​កំពង់​ក្តារ ឃុំ​កំពង់ត្រឡាច ស្រុក​កំពង់ត្រឡាច ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និង​២. ឈ្មោះ យ៉ង់ ចាន់​ទុំ អាយុ​១៩​ឆ្នាំ មាន​ទីលំនៅ​ក្នុង​ភូមិ​ឃុំ​ជាមួយ​គ្នា ត្រូវ​ជា​បងប្អូនជីដូន​មួយ​នឹង​គ្នា ពួកគេ​ទាំងពីរ​នាក់​បាន​បើកកាណូត​បា​ឡា​ស្មាច់​មួយគ្​រឿង ទៅ​ដឹក​យក​បងប្អូន​ថ្លៃ​ស្រី​របស់​ខ្លួន​ចំនួន​៣​នាក់ នៅ​ចំណុច​ស្ពាន​ព្រែក​ព្នៅ រាជធានី​ភ្នំពេញ កាលពី​ម៉ោង​៦​និង​៣០​នាទី​ព្រឹក​កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី​២០ ខែ​មេសា មកកាន់​ភូមិ​តា​មល់​ក្រោម ឃុំ​កោះ​ថ្កូវ ស្រុក​ជល​គី​រី ខេត្ត​កំពង់ឆ្នាំង​។ បន្ទាប់ពី​បាន​ដាក់​មនុស្ស​ប្រុស​ស្រី​ទាំង​៣​នាក់ ​នៅ​ក្នុង​ភូមិ​ខាង​លើ​នេះ​រួចហើយ ពួកគេ​ទាំងពីរ​នាក់​ក៏បាន​បើក​បា​ឡា​ស្មាច់​១ គ្រឿង​នោះ ត្រឡប់​មក​លំនៅឋាន​របស់​គេ​វិញ​នៅ​ថ្ងៃ​ដដែល​នោះ។​
​លោក​អធិការ​បាន​បញ្ជាក់​ទៀត​ថា បន្ទាប់ពី​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​នេះ នៅ​វេលា​ម៉ោង​៧និង​៣០​នាទី​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​២១ ខែ​មេសា ពី​អាជ្ញាធរ​ភូមិ​ឃុំ​មក​លោក​អភិបាលស្រុក បាន​ចាត់​ក្រុម​ការងារ​រួមមាន កម្លាំង​នគរបាល​មន្ត្រី​សុខាភិបាល ចាត់​បញ្ជូន​ឈ្មោះ យ៉ង់ ចាន់​ទុំ និង​ឈ្មោះ យ៉ង់ ហឿន មកកាន់​មណ្ឌល​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក​ស្រុក​កំពង់ត្រឡាច​។ តែ​ដោយមាន​បញ្ជា​ពី​ថ្នាក់លើ នៅវេលា​ម៉ោង​៩:០០​នាទីថ្ងៃខែ​ដដែល ក៏បាន​ប​ញ្ជូន​បុរស​ទាំងពីរ​នាក់​ខាង​លើ​នេះ​ទៅ​ធ្វើ​ច​ត្តាឡី​ស័ក​ នៅ​ក្នុង​ក្រុង​កំពង់ឆ្នាំង​វិញ​។​
​លោក ហ៊ឹម យ៉ុង អធិការនគរបាល​ស្រុក​ជល​គិរី បាន​ឲ្យ​ដឹង​ដែរ​ថា មនុស្ស​ប្រុស​ស្រី​៣​នាក់​ ដែល​មកពី​ភ្នំពេញ​ធ្វើដំណើរ​តាម​បា​ឡា​ស្មាច់​កាលពី​ថ្ងៃទី​២០ ខែ​មេសា ឆ្នាំ​២០២១ ពួកគេ​ទាំង​៣​នាក់​មាន​ទី​លំ​នៅ​ក្នុង​ភូមិ​តាម​ល់​ក្រោម ឃុំ​កោះ​ថ្កូវ ស្រុក​ជល់​គិរី ខេត្ត​កំពង់ឆ្នាំង ត្រូវ​បាន​នាំ​យក​មក​ធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក នៅ​មណ្ឌល​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក​ក្នុងស្រុក​ជល់​គិរី រួម​នឹង​ក្រុម​គ្រួសារ​ពាក់ព័ន្ធ​នៅ​ផ្ទះ​៤​នាក់​ទៀត សរុប​ទាំងអស់៧នាក់ ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​មក​ធ្វើ​ច​ត្តា​ឡីស័ក​ទាំងអស់​ផង​ដែរ​។​
​នៅ​ក្នុង​ករណី​ខាង​លើនេះ លោក​ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍​ទោ ខូវ លី ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្ត​កំពង់ឆ្នាំង បាន​បញ្ជាក់​ឲ្យ​ដឹង​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​២២នេះ​ថា ករណី​នេះ​មិន​អាច​លើកលែង​បានទេ ក្រោយពី​បញ្ចប់​កា​រធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក​១៤​ថ្ងៃ លោក​នឹង​ឲ្យ​មន្ត្រី​ជំនាញ​កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូន​ទៅ​តំណាង​អយ្យការ​តុលាការ​ខេត្ត​ចាត់ការ​ទៅតាម​ច្បាប់​៕
​អត្ថបទ៖ ឈៀង​ថា​រិ​ទ្ធ
សូមចុចអាន៖ ​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ មក​ដល់​ពេលនេះ មានផ្សារ​ណា​ខ្លះបានបិទ?