ប្រជាពលរដ្ឋ​៤៤២​គ្រួសារ​ បានទទួល​អំណោយ​មនុស្សធម៌​របស់​ឯកឧត្តម វង្ស ពិ​សេន​
​ឯកឧត្តម នាយ​ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍ វង្ស ពិ​សេន មេបញ្ជាការ​កងយោធពល​ខេមរភូមិន្ទ នឹង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​ចុះជួយ​មូលដ្ឋាន​ស្រុក​ពារាំង បាន​នាំ​យក​អំណោយ​មក​ចែក​ជូន​ដល់​ពលរដ្ឋ​ក្នុង​ភូមិ​ត្នោត​ចំនួន​៤៤២​គ្រួសារ ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បិទ​ខ្ទប់​ជា​តំបន់​ក្រហម​ពាក់ព័ន្ធ​ព្រឹត្តិការណ៍​(​សហគមន៍ ២០​កុម្ភៈ​)​ជា​គ្រឿង​ឧបភោគបរិភោគ ក្នុង ភូមិ​ត្នោត ឃុំ​រកា ស្រុក​ពារាំង ខេត្ត​ព្រៃវែង ទាំងអស់​នេះ​ហើយ​ដែល​មាន​ការយកចិត្តទុកដាក់​ខ្ពស់​ពី ឯកឧត្តម វង្ស ពិ​សេន ព្រមទាំង​មានការ​ចូលរួម​ពី​សំណាក់​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ជាច្រើនរូប​ទៀត​ព្រមទាំង​អាជ្ញាធរ​ភូមិ​ឃុំ​រកា​ដោយមាន​ការព្រួយបារម្ភ​ខ្លាច​បងប្អូន ប្រជាពលរដ្ឋ ខ្វះខាត​នៅ​ស្បៀងអាហារ ហើយ​អំណោយ​ដ៏​ថ្លៃថ្លា​របស់ ឯកឧត្តម វង្ស ពិ​សេន​ បាន​ផ្ដល់ជូន​នៅក្នុង​ថ្ងៃនេះ ​គឺ​អាចជួយ​សម្រួល​បាន​មួយ​រយៈពេល​ផង​ដែរ​ នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២១ វេលា​ម៉ោង​៧​ព្រឹក។​
​នាឱកាស​នោះ​ផងដែរ ឯកឧត្តម វង្ស ពិ​សេន បាន​មានប្រសាសន៍​ផ្ដាំផ្ញើ និង​សួរសុខទុក្ខ ព្រមទាំង​ក្ដី​នឹករលឹក អាណិតអាសូរ​ក្រៃលែង ដែល​ជា​និច្ចកាល​លោក តែងតែ​គិតគូរ​សុខទុក្ខ​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ជានិច្ច​។ ហើយ​ជាមួយគ្នា​នោះ​ផង​ដែរ​ឯកឧត្ដម វង្ស ពិ​សេន បាន​មានប្រសាសន៍ និង​អំពាវនាវ​សុំ​ឲ្យ​ក្រុមគ្រួសារ​ទាំងអស់ ​ចូលរួម​ពី​វិធី​កាត់បន្ថយ​ហានិភ័យ​ការឆ្លង​ជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩ ដើម្បី​ពង្រឹង​ការទប់ស្កាត់​ចម្លង​ក្នុង​សហគមន៍​លើកកម្ពស់​ការផ្លាស់ប្តូរ​ទម្លាប់​អនាម័យ​ពី អវិជ្ជមាន ទៅ​វិជ្ជមាន ត្រូវ​បន្ត​ជានិច្ច និង​យកចិត្តទុកដាក់​ខ្ពស់​ត្រូវមាន​អនាម័យ​ជាប្រចាំ ដោយ​លាង​សំអាត​ដៃ​ឲ្យ​បាន​ញឹកញាប់​ជាមួយ​សាប៊ូ ឬ​អាកុល ជែ​ល ហើយ​ត្រូវ​ពាក់​ម៉ាស់​ឬ​ក្រមា​ឲ្យ​បាន​ជាប់​ជានិច្ច និង​ត្រូវ​អនុវត្ត​តាម​ការណែនាំ​របស់​ក្រសួងសុខាភិបាល ព្រមទាំង​ធ្វើតាម​ការណែនាំ​អំពី​របៀប​រស់នៅ​ធម្មតា តាម​បែប​គន្លង​ថ្មី និង​វិធានការ​ការពារ​ឆ្លង​ជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩ ជាពិសេស​ស្ដាប់​ប្រសាសន៍​របស់​សម្ដេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ ហ៊ុនសែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា មាន​៖(៣ កុំ​)(៣ ការពារ​)