អភិបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អាជីវករ​ចូល​លក់ដូរ​នៅ​ផ្សារ​ត្រាំខ្នារ​ថ្មី​ដោយ​ឥតគិតថ្លៃរយៈ​ពេល​៦​ខែ​
លោក វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​បានអនុញ្ញាត​ឲ្យ​អាជីវករ​លក់ដូរ​មិន​រៀបរយ​នៅតាម​ទីសា​ធារណៈនានា​ និង​តូប​លក់ដូរ​ចល័ត​នៅ​ទីប្រជុំជន​នៅក្នុង​ឃុំ​ជង្រុក​ ស្រុក​គងពិសី​ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ទៅ​លក់​នៅ​ទីតាំង​ក្នុង​ដី​ឡូតិ៍​សំណង់ផ្ទះ​ល្វែង​ផ្សារ​ត្រាំខ្នារ​ថ្មី​ដោយ​មិន​គិត​គិតថ្លៃភាស៊ី​ និង​ប្រាក់​ឈ្នួល​សម្រាប់​ទីតាំង​រយៈពេល​៦​ខែ​។​
លោកអភិបាលខេត្ត​បានលើកឡើង​នៅក្នុង​សេចក្តី​ជូន​ដំណឹង​ចុះ​ថ្ងៃទី​១៧ ខែ​ឧសភា​នេះ​ថា ​ក្នុង​ន័យ​នេះ​ ដើម្បី​ឲ្យ​ដំណើរការ​រៀបចំ​មាន​របៀបរៀបរយ​សណ្តា​ប់​ធ្នាប់​សាធារណៈ​ និង​នៅ​ផ្សារ​សុវត្ថិភាព​បណ្ដោះអាសន្ន​បានល្អ​ប្រសើរ​ រដ្ឋបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​សូម​ណែនាំ​ដល់​អាជីវករដែល​ធ្លាប់​លក់ដូរ​មិន​រៀបរយ​នៅតាម​ទីសាធារណៈ​នានា ​និង​តូប​លក់ដូរ​ចល័ត​នៅ​ទីប្រជុំជន​ក្នុង​ឃុំ​ជង្រុក ​ស្រុក​គងពិសី​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ទាំងអស់ ​ត្រូវ​ទៅ​លក់ដូរ​នៅ​ផ្សារ​សុវត្ថិភាព​បណ្ដោះ​អាសន្ន​នៅ​តំបន់​ដី​ឡូ​តិ៍​សំណង់​ផ្ទះ​ល្វែង​ផ្សារ​ត្រាំខ្នារ​ថ្មី ​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី​១៩ ​ខែឧសភា ​ឆ្នាំ២០២១​នេះ​។​
លោក​អភិបាលខេត្ត​បាន​បន្តថា​ អាជីវករ​ទាំងអស់​ត្រូវ​រៀបចំ​ឲ្យ​មានការ​លក់ដូរ​ដោយ​រក្សាគម្លាត​សុវត្ថិ​ភាព​ និង​ត្រូវមាន​អាកុល ​ឬ​ជែ​ល​សម្រាប់​អតិថិជន​លាងដៃ​ ទាំង​អាជីវករ ទាំង​អតិថិជន ​ត្រូវ​ពាក់​ម៉ាស​ឲ្យបាន​ត្រឹមត្រូវ ​និង​រក្សា​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​ទាំងអស់គ្នា​។​
លោក​អភិបាលខេត្ត​បាន​បញ្ជាក់ថា ​រដ្ឋបាលខេត្ត​មិន​អនុញ្ញាតឲ្យ​អាជីវករ​ដែលមាន​ឈ្មោះ​ក្នុង​បញ្ជី​កំពុង​ត្រូវបាន​យក​សំណាក​ និង​ធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក ​ចូលប្រកប​អាជីវកម្ម​ក្នុង​តំបន់​ផ្សារ​សុវត្ថិភាព​នេះ​ឡើយ​។​
លោក​អភិបាលខេត្ត​បាន​ឲ្យ​ដឹងថា ​ការ​ឲ្យ​អាជីវករ​ទៅ​លក់​នៅ​កន្លែង​ថ្មី​នេះ​ គឺ​ក្នុង​គោល​បំណង​ដើម្បី​រក្សា​មុខរបរ​ប្រចាំថ្ងៃ​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ ​និង​ការពារ​សុខមាលភាព​សា​ធារណៈ​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដោយ​រក្សាបាន​នូវ​របៀបរៀបរយ​ សណ្ដាប់​ធ្នាប់​សាធារណៈ​ ពិ​សេស​ចូលរួម​ទប់ស្កាត់​ការឆ្លង​រាល​ដាល​ជំងឺ​កូ​វីដ​១៩​។​
គួរ​បញ្ជាក់ថា​ សំណង់ផ្ទះ​ល្វែង និង​ផ្សារ​ត្រាំខ្នារ​ថ្មីដែលមាន​ទំហំ​ដី​ប្រមាណ​៦​ហិច​តា ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ក្របី​ត្រាំ ឃុំ​ជម្រុក ស្រុក​គងពិសី ខេត្ដ​កំពង់ស្ពឺ ក្រោម​ទុនវិនិយោគខ្ទង់លាន​ដុល្លារ បាន​សម្ពោធ​បើក​លក់​ និង​កក់​ជា​ផ្លូវ​ការ​ហើយ​ កាលពី​ថ្ងៃទី​២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០១៩​កន្លងទៅ​៕​