ប្រធាន​មន្ទីរ​កសិកម្ម​រុក្ខាប្រមាញ់​ខេត្ត បញ្ជា​ឲ្យ​ឃាត់​រ៉ឺម៉ក​ដឹក​ឈើ​ខុសច្បាប់
​រ៉ឺម៉ក​ដឹកឈើ​ខុសច្បាប់​មួយ​គ្រឿង ត្រូវ​បាន​លោក ស៊ិន​តូ តុលា នាយរង​ផ្នែក​រដ្ឋបាល​ព្រៃឈើ​ស្ទោង ដឹកនាំ​កម្លាំង​ចុះបង្ក្រាប​ក្រោយមានការបញ្ជា ពី​លោក ប៉ែន វណ្ណ​រិ​ទ្ធ ប្រធាន​មន្ទីរ​កសិកម្ម​រុក្ខាប្រមាញ់ និង​នេសាទ​ខេត្តកំពង់ធំ បាន​ឃាត់​នៅ​ចំណុច ភូមិ​បុស្ស​វែង ឃុំ​សាលា​វិស័យ ស្រុកប្រាសាទបល្ល័ង្ក ខេត្តកំពង់ធំ នៅថ្ងៃទី២​ ខែ​កក្ត​ដា ឆ្នាំ​២០២១​។​
​តាមការ​ឲ្យ​ដឹងពី​មន្ត្រី​សង្កាត់រដ្ឋបាល​ព្រៃឈើ​សាលា​វិស័យ បាន​ឲ្យ​ដឹងថា ការដឹកជញ្ជូនឈើ​ដោយ​ខុសច្បាប់ គឺ​ត្រូវបាន​ការណែនាំ​ពី ប្រធានមន្ទីរ កសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ខេត្ត​.​និង​ផ្នែករដ្ឋបាលព្រៃឈើស្ទោង រួមទាំង​នាយ​សង្កាត់​ឲ្យ​ទប់ស្កាត់​ការ​លួច​ដឹកជញ្ជូន​ឈើ​ដោយ​ខុសច្បាប់ តែ​ក្រុម​ឈ្មួញ​ទាំងនេះ តែងតែធ្វើសកម្មភាពដឹកជញ្ជូនឈើ ដោយខុសច្បាប់ នៅពេលដែលមន្ត្រីរដ្ឋបាលព្រៃឈើ រវល់​ចេញទៅ​បំពេញ​បេសកកម្ម​។
​លោក តុង យី នាយរងខណ្ឌរដ្ឋបាលព្រៃឈើកំពង់ធំ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ចំពោះ​ការដឹកជញ្ជូនឈើ​ដោយ​ខុសច្បាប់​នេះ បន្ទាប់ពីទទួលព័ត៌មានពី​លោក​ប្រធាន​មន្ទីរ​កសិកម្ម​ខេត្ត លោក​បានឲ្យ​លោក ស៊ិន​តូ តុលា នាយរង​ផ្នែក​រដ្ឋបាល​ព្រៃឈើ​ស្ទោង ដឹកនាំ​កម្លាំង​ផ្នែក​ស្ទោង សហការ ជាមួយកម្លាំង សង្កាត់សាលាវិស័យ និង​សង្កាត់​តាំងក្រសាំងចុះបង្ក្រាប បានទាំងរ៉ឺម៉ក និងឈើ ហើយ​បាន​នាំយកទៅ​រក្សាទុក​នៅសង្កាត់រដ្ឋបាលព្រៃឈើសាលាវិស័យ ដើម្បីរង់ចាំ​វាស់វែង​ចំនួន​ពិត​ប្រាក​ដ៕