អនុវត្តវិធានការបិទខ្ទប់​ និងបម្រាមគោចរមានភាពល្អប្រសើរ តែអភិបាលរាជធានីជំ​រុញ​ការអនុ​វត្ត​ឱ្យបានម៉ឺងម៉ាត់
ការអនុវត្តសេចក្តីសម្រេច​របស់រាជរដ្ឋាភិបាលលើវិធានការបិទខ្ទប់ខេត្ត ៨​និងសេចក្ដីសម្រេចរបស់​រដ្ឋបាលរាជធានីក្នុងរយៈពេល៤ថ្ងៃកន្លងមកនេះ​មានភាពល្អប្រសើរ​តែអភិបាល​រាជធានីបន្តជំរុញឱ្យ​អនុវត្តម៉ឺងម៉ាត់បន្ថែមទៀត។
វិធានការរដ្ឋបាលនៃការបិទបំរាមគោចរក្នុងភូមិសាស្ត្ររាជធានីភ្នំពេញ សម្រាប់រយៈពេល ១៤ ថ្ងៃ ធ្វើឡើងដើម្បីរក្សាអាយុជីវិតបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋឱ្យចៀសផុតពីជំងឺកូវីដ១៩ បំប្លែងថ្មី (Delta)។
លោកឃួង ស្រេងមានប្រសាសន៍ថា ការអនុវត្តនូវសេចក្តីសម្រេចរបស់រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ក្នុង​រយៈពេលប៉ុន្មានថ្ងៃនេះ ឃើញថា ទាំងកម្លាំងកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានី ស្នងការប៉ូលីសរាជធានី និង​អាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង​១៤​ អនុវត្តការងារនេះបានយ៉ាងល្អប្រសើរណាស់ ហើយប្រជាពលរដ្ឋក៏បាន​ចូល​រួម​យ៉ាងសកម្មផងដែរ មាន​ន័យថា ដល់ម៉ោងអនុវត្តគឺប្រជាពលរដ្ឋ មិនមានធ្វើដំណើរ​លើដងផ្លូវ​នោះ​ទេ។
លោក ឃួង ស្រេងថ្លែងថា ទោះបីជាយ៉ាងណាក្តី ការងារនេះក៏នៅមានចំណុច ចន្លោះប្រហោង​មួយចំនួនដែរ ដោយសារតែនៅតាមដងផ្លូវតូចៗ នៅមានប្រជាពលរដ្ឋធ្វើដំណើរនូវឡើយ។
ដូចច្នេះទេ លោកស្នើឱ្យអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចទាំងអស់ពង្រឹងលើការងារនេះបន្ថែមទៀត សំដៅ​ធ្វើយ៉ាងណាយើងរួមគ្នាឈានទៅផ្តាច់ឬសគល់ជម្ងឺកូវីដ-១៩ ពិសេសវីរុសបំម្លែងថ្មីដែលតា (DETA) ឱ្យបាន។
លោកឃួង ស្រេង បានបញ្ជាក់ទៀតថា ការអនុវត្តសេចក្តីសំរេច របស់រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ លើវិធានការរដ្ឋបាលនៃការបិទបំរាមគោចរក្នុងភូមិសាស្ត្ររាជធានីភ្នំពេញ កម្លាំងទាំងអស់ត្រូវអនុវត្តឱ្យបានតឹងរឹងបំផុត ហើយចំពោះអ្នកល្មើស ត្រូវឃាត់ទាំងមនុស្ស ឃាត់​ទាំងយានយន្តនិងផាកពិន័យទៅតាមច្បាប់ ដោយមិនមានការលើកលែងនោះទេ។ លោកថា ចាប់​ពីម៉ោងនេះទៅ មិននិយាយពីការអប់រំទៀតទេ។
បន្ថែមពីលើនេះទៀត ដើម្បីចូលរួមទប់ស្កាត់ឲ្យបាននូវការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ពិសេសការរីក​រាល​ដាលវីរុសប្រភេទថ្មី ​នេះដែរ លោកឃួង ស្រេង បានស្នើរ​ឱ្យ​គ្រប់មន្ទីរទាំងអស់ចំណុះឱ្យ​រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ គឺត្រូវដាក់បដា ៣ការពារ ៣កុំនៅក្នុងអង្គភាពរបស់ខ្លួន ដើម្បីបង្ហាញអោយឃើញពីការចូលរួមក្នុងការកាត់ផ្តាច់​ឬសគល់ជម្ងឺកូវីដ-១៩អោយបាន៕ ដោយៈ ស្រីរ័ត្ន