ត្រឹម១៤ថ្ងៃឃាត់យានយន្តល្មើសបម្រាមគោចរបានជិត​២ពាន់គ្រឿងនិងបញ្ជូនទៅតុលាការជិត​៤០នាក់​
​លោក​វរសេនីយឯក សាន សុខ​សីហា អ្នកនាំពាក្យ​ស្នងការ​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ បាន​មាន​ប្រសាសន៍​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​១៣​ ខែសីហា​នេះ​ថា​ រយៈពេល​១៤ ថ្ងៃ​គិត​ចាប់​ថ្ងៃទី​២៩​ ខែកក្កដា ដល់​ថ្ងៃទី​១២ ខែសីហា​ សមត្ថកិច្ច​ចម្រុះ​បានធ្វើ​ការឃាត់​យានយន្ត​ដែល​ល្មើ​សនឹង​បម្រាម​គោចរ​ចាប់ពី​ម៉ោ​ង​៩​យប់​ដល់​ម៉ោង​៣​ទៀបភ្លឺ ចំនួន​១,៩៦០គ្រឿង​ និង​ប​ញ្ជូ​ន​ទៅ​តុលាការ​ចំនួន​៣៧​នាក់​។​
លោក​បាន​បន្តថា​ យានយន្ត​ចំនួន​១,៩៦០គ្រឿង ក្នុង​នោះ​មាន​រថយន្ត​ចំនួន​គ្រឿង​៥៨០គ្រឿង និង​ម៉ូតូ​ចំនួន​១,៣៨០គ្រឿង​ បាន​ផាកពិន័យ​រួចរាល់ចំនួន៥២៥ គ្រឿង ក្នុងនោះ​មានរថយន្ត​ចំនួន១៦០គ្រឿង ក្នុង​១គ្រឿង​ពិន័យ​១​លាន​រៀល និង​ម៉ូតូ​ចំនួន​៣៦៥​គ្រឿងក្នុង​គ្រឿងពិន័យ​២០​ម៉ឺន​រៀល និង ១,៤៣៥ គ្រឿង​ត្រូវបាន​យកមក​រក្សាទុកនៅតាម​បណ្ដាល​អធិការ​រដ្ឋា​នគរបាល​ខណ្ឌ និង​ស្នងការ​ដ្ឋាន​នគរបាល​រាជធានី ដើម្បី​ឲ្យ​ចាំ​ម្ចាស់​យានយន្ត​បង់ថ្លៃ​ការផាកពិន័យ រួច​យក​យានយន្ត​ត្រឡប់​ទៅវិញ​។​
លោក​បាន​បន្តទៀតថា ​ក្នុង​រយៈពេល​១៤​ថ្ងៃ​នេះដែរ​ សមត្ថកិច្ច​ចម្រុះ​ក៏បាន​ធ្វើការ​ឃាត់​ពល​រដ្ឋ​ដែល​ល្មើស​នឹង​បម្រាម​គោចរ ល្មើស​វិធានការ​សុខាភិបាល និង​វិធានការ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ចំនួន​៩៥​នាក់ ​ក្នុង​នោះបាន​ប​ញ្ជូន​សំណុំ​រៀង​ទៅ​តុលា​ការកាត់ទោស​តាមច្បាប់​ចំនួន​៣៧​នាក់​ផងដែរ​។​
គួរបញ្ជាក់​ថា​ សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ​បាន​ដាក់ចេញ​បម្រាម​គោចរ​ចាប់​អនុវត្ត​ចាប់ពី​ម៉ោង៩:០០​នាទី​យប់ ដល់​ម៉ោង ៣:០០​នាទី​ទៀបភ្លឺ រយៈពេល​១៤​គិតចាប់ពី​ថ្ងៃទី​២៩​ខែកក្កដា​ដល់​ថ្ងៃទី​១២​ ខែសីហា​ខណៈ​បម្រាម​គោចរ​ថ្មី​មួយរបស់​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ត្រូវបាន​បន្ត​អនុវត្ត មួយសប្ដាហ៍​បន្ថែមទៀត​ចាប់ពីថ្ងៃទី១៣ សីហា​នេះ ដល់​ថ្ងៃទី ១៩ សីហា ដែល​គិត​ចាប់​អនុវត្ត ចាប់ពី​១០:០០​នាទី​យប់ដល់​ម៉ោង ៣:០០​នាទី​ទៀបភ្លឺ​៕