លោកជំទាវ ម៉ែន សំអន អញ្ជើញ​ទទួលចាក់វ៉ាក់សាំង​កូវីដ-១៩ អាស្ត្រាហ្សេនីកា ដូសទី៣​
លោកជំទាវ​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​រដ្ឋ​សភា​-​ព្រឹទ្ធសភា និង​អធិការកិច្ច និង​ជា​តំណាងរាស្ត្រ​មណ្ឌល​ស្វាយរៀង បាន​អញ្ជើញ​មក​ទទួល​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វីដ​-១៩ អា​ស្ត្រា​ហ្សេ​នី​កា ដូ​ស​ទី​៣ ឬ​ដូ​ស​ជំរុញ នៅ​វិមាន​រដ្ឋសភា នា​ព្រឹក​ថ្ងៃ​សុក្រ ៤​កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស​. ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹងថ្ងៃទី​១០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២១ ។​
ក្នុងឱកាស​នោះ​ផងដែរ ក៏មាន​វត្តមាន​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេច​ពញា​ចក្រី ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភា នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា និង​ឥស្សរជន​ជាន់ខ្ពស់​ជាច្រើនរូប ក៏បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​ផងដែរ ។
លោកជំទាវ​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត​ ក៏បាន​ថ្លែងអំណរគុណ​យ៉ាង​ជ្រាលជ្រៅ​ដល់​រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រោម​ការដឹកនាំ​ប្រកបដោយ​កិត្តិ​បណ្ឌិត របស់​សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណា​ចក្រ​កម្ពុជា ដែល​បាន​ខិតខំ​កៀរគរ​គ្រប់​មធ្យោបាយ​ដើម្បី​ទទួលបាន​វ៉ាក់សាំង​មក​ចាក់​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ ចាប់ពី​អាយុ​១២​ឆ្នាំ​-១៧​ឆ្នាំ រហូតដល់​មនុស្ស​ចាស់ ដើម្បី​បង្កើត​ភាពស៊ាំសហគមន៍ ឈានទៅ​គ្រប់គ្រង​បាន​លើ​វីរុស​កូ​រ៉ូ​ណា​(​កូ​វីដ​-១៩) សំដៅ​ស្តារ​សេដ្ឋកិច្ច​និង​សង្គមជាតិ​ឡើងវិញ ឈានដល់​ការបើក​សាលារៀន​វិញ ដើម្បី​ឲ្យ​ប្រ​ទស​បាន​ចាក​ចេញពី​វិបត្តិ​ជា​សកល​នេះ​ក្នុងពេល​ឆាប់ៗ​ខាងមុខ​។​
លោកជំទាវ​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត​ក៏បាន​អំពាវ​និង​លើកទឹកចិត្ត​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ សូម​អញ្ជើញ​ទៅ​ទទួល​វ៉ាក់សាំង​ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​នៅតាម​មូលដ្ឋាន​រៀងៗ​ខ្លួន ដើម្បី​ការពារ​អាយុជីវិត ក្រុមគ្រួសារ​និង​សហគមន៍​របស់ខ្លួន និងបាន​អំពាវនាវ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​បន្ត​អនុវត្ត​វិធាន​សុខាភិបាល «៣​ការពារ ៣​កុំ​»​ឱ្យបាន​ខ្ជាប់​ខ្ជូ​ន​គ្រប់ៗ​គ្នា​ទោះជា​បានទទួល​វ៉ាក់សាំង​ការពារ​រួចហើយ​យ៉ាងណាក្តី ៕