ទន្លេ៣ក្នុងខេត្តស្ទឹងត្រែង អាចនឹងឈានដល់ការប្រកាសអាសន្ន​
តាម​ការ​ឲ្យ​ដឹង​ពី​ប្រធាន​មន្ទីរ​ធនធានទឹក​និង​ឧតុនិយម ខេត្តស្ទឹងត្រែង ​បានប្រកាស​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី២៥ ខែ​កញ្ញា​នេះថា ទន្លេ​ចំនួន៣ក្នុង​ខេត្តស្ទឹងត្រែង ទន្លេ​ខ្លះ​បាន​ឡើង​រហូតដល់​ជាង៣ម៉ែត្រ ហើយបើសិនជា​ឡើង​មួយ​យប់​ជាង៣ម៉ែត្រ ទន្លេ​មួយចំនួនក្នុង​ខេត្តស្ទឹងត្រែង នឹង​ឈានដល់​ការប្រកាសអាសន្ន​។​
លោក ​ប៉ាង ប៉េង ​ប្រធាន​មន្ទីរ​ធនធានទឹក​និង​ឧ​ត្តុ​និយម​ខេត្ត​បាន​បញ្ជាក់ថា ទន្លេសេសាន​ប្រកាសអាសន្ន​១០.៥០​ម៉ែត្រ​ព្រឹក​ម្សិល​៥.០៤ ព្រឹក​នេះ ៨.០៥​ម៉ែត្រ ឡើង​៣.០៥​ម៉ែត្រ​។​ ទន្លេសេកុង​ប្រកាសអាសន្ន ១១.៥០​ម៉ែត្រ ព្រឹក​ម្សិល​៥.៨២ ព្រឹក​នេះ ៨.៦៦​ម៉ែត្រ ឡើង​២.៨៤​ម៉ែត្រ​។ ​ដោយឡែក​ទន្លេមេគង្គ​ប្រកាស​អាសន្ន ១០.៧០ ម៉ែត្រ ព្រឹក​នេះ ៧.៤០​ម៉ែត្រ ឡើង​១.០២​ម៉ែត្រ​។​
លោក​ ប៉ាង ប៉េង​ បានបញ្ជាក់​បន្ថែមថា ​ដោយ​ឃើញ​ស្ថានភាព​ទន្លេសេសាន​ឡើង​រហូត​ជាង៣ម៉ែត្រ និង​ទន្លេសេកុង ឡើង​ជាង​២​ម៉ែត្រ និង​ទន្លេមេគង្គ​ឡើង​ត្រឹមតែ​ជាង១ម៉ែត្រ​។ បើសិន​ទន្លេ​ទាំងពីរ មាន​ទន្លេ​សេកុង ទន្លេសេសាន មួយ​យប់​ឡើង​ជាង​៣ម៉ែត្រ ឬមួយ​យប់២​ម៉ែត្រ តែ២​យប់​ទៀតនឹង​អាច​ឈាន​ដល់​ការប្រកាសអាសន្ន​។​
លោក​បន្តថា បើសិន​មាន​ភ្លៀង​ធ្លាក់​ផ្នែក​ខាងលើ​ច្រើន​ដូច​ប៉ុន្មាន​ថ្ងៃនេះ ទន្លេសេសាន​ ទន្លេសេកុង អាច​ហក់​ឡើង​ខ្លាំង ហូរ​បុក​ចូលមក​ទន្លេមេគង្គ អាច​បង្ក​ឲ្យ​មាន​ទឹកជំនន់​ក៏​អាច​ថា​បាន​។​
ដោយហេតុ​ឃើញ​ទន្លេសេកុង សេ​សាន​ឡើង​ខ្ពស់មួយ​យប់​រហូត​ជាង៣ម៉ែត្រ​នោះ លោក​សូម​អំពាវនាវ​ដល់​បង​ប្អូន​ជា​ពលរដ្ឋ​រស់នៅ​តាម​ដង​ទន្លេ​ក្នុង​ខេត្តស្ទឹងត្រែង ត្រូវ​លើកកម្ពស់​ការប្រុងប្រយ័ត្នឲ្យ​បាន​ខ្ពស់​ជាប់​ជានិច្ច៕​