សរុប ៖ ព្រះសង្ឃ និងអ្នកស្នាក់នៅក្នុងវត្ត ១៥០វត្តនៅរាជធានីភ្នំពេញ រកឃើញវិជ្ជមានកូវីដ ១៤១អង្គ /នាក់
ព្រះសង្ឃ និងអ្នកស្នាក់នៅក្នុងវត្តអារាមចំនួន ១៥០វត្តនៅទូទាំងរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោយពីសម្រុកធ្វើតេស្តយកសំណាក បានរកឃើញវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ ចំនួន ១៤១អង្គ /នាក់។ ក្នុងចំណោមការយកសំណាកចំនួន ៨៩៧៥អង្គ/នាក់។
ប្រធានមន្ទីរធម្មការ និងសាសនារាជធានីភ្នំពេញ លោក ទេព គង្គា បានអ្នកយកព័ត៌មានដឹង នៅថ្ងៃទី២៦ ខែកញ្ញានេះថា ព្រះសង្ឃ គណៈកម្មការអាចារ្យ និងសិស្សនិស្សិត ស្នាក់នៅតាមវត្តក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ បានយកសំណាករកមេរោគកូវីដ -១៩ រួចរាល់អស់ហើយ គឺមានចំនួន ៨៩៧៥អង្គ/នាក់ ក្នុងចំណោមវត្តចំនួន ១៥០វត្ត។
ក្រុមការងារសុខាភិបាល បានពិនិត្យរកមេរោគកូវីដ-១៩ ឃើញវិជ្ជមានកូវីដ-១៩ ចំនួន១៤១អង្គ /នាក់។ ក្នុងនោះព្រះសង្ឃ មានចំនួន ៩៧អង្គ អាចារ្យចំនួន ៩នាក់ ដូនជីតាជីចំនួន ១៥នាក់ និងសិស្សនិស្សិតចំនួន ២០នាក់។
លោកប្រធានមន្ទីរបានបន្តថា បើតាមតួលេខពិតប្រាកដ ព្រះសង្ឃនៅរាជធានីភ្នំពេញ មានជិត៨ពាន់អង្គ។ ប៉ុន្ដែមានព្រះសង្ឃប្រមាណ ៥០០អង្គ បាននិមន្តទៅក្រៅប្រទេស ដោយជាប់ការបិទ ឬធ្វើចត្តាឡីស័កនៅទីនោះ និងក៏មានព្រះសង្ឃមួយចំនួន បាននិមន្តទៅតាមខេត្ត រួចចូលព្រះវស្សានៅទីនោះតែម្ដង។ ជាក់ស្ដែងព្រះសង្ឃ នៅពេលនេះមានចំនួន ៧៦១៧អង្គ។
លោក ទេព គង្គា បានបញ្ជាក់ថា វត្តនៅរាជធានីភ្នំពេញមានចំនួន ១៥៤វត្ត តែពេលនេះវត្ត ដែលយកសំណាករកមេរោគកូវីដ-១៩ មានចំនួន១៥០វត្ត។ ចំណែក ៤វត្តទៀត មានវត្តខ្លះបានយកសំណាករួចហើយ និងវត្តខ្លះមានលទ្ធភាព យកសំណាកខ្លួនឯង៕