ឃាត់ខ្លួនមេខ្យល់បញ្ជូនទៅតុលាការ ក្រោយគេចខ្លួនបានប៉ុន្មានថ្ងៃ
​នៅ​រយៈពេល​ប៉ុន្មាន​ថ្ងៃ​មុននេះ កម្លាំងសមត្ថកិច្ច បានឃាត់ពលករចំនួន៨នាក់ នៅក្បែរមាត់អូរព្រំដែន ក្នុងស្រុកសំពៅលូន ខេត្តបាត់ដំបង ដែលបម្រុងឆ្លងដែនចូលទឹកដីថៃ ដោយ​គ្មាន​ច្បាប់​អនុញ្ញាត ពរមទាំង​បាន​អប់រំ និង​ធ្វើ​កិច្ចសន្យា​ឲ្យ​ត្រឡប់ទៅផ្ទះ​វិញ ដោយឡែក​មេខ្យល់​បាន​រត់គេចខ្លួន​បាត់ស្រមោល​។​
​ក្រោម​ការដឹកនាំ​ចង្អុល​បង្ហាញ​ពី​លោក ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍​ទោ សាត គឹម​សាន ស្នងការ​ខេត្តបាត់ដំបង បានដាក់​បទបញ្ជា​យ៉ា​ង​ម៉ឺងម៉ាត់​ រាល់​ការទប់ស្កាត់​បទល្មើស​ឆ្លងដែន​ពិសេស​មេខ្យល់​នាំ​មនុស្ស​ចេញចូល​ដោយ​ខុសច្បាប់ ទើបលោក​វរសេនីយ៍ទោ ទឹម វិឆ័យ ​អធិការ​នគរ​បាល​ស្រុក​សំពៅ​លូន​បាន​ដឹកនាំ​កម្លាំង​ជំនាញ ចុះ​ធ្វើការ​ស្រាវជ្រាវ​បង្ក្រាប​មេខ្យល់​នាំ​មនុស្ស​ឆ្លងដែន​ចូលទៅ​ប្រទេស​ថៃ​ខុសច្បាប់ និង​ធ្វើការ​ឃាត់​បាន​ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ចំនួន​ម្នាក់​។​
សមត្ថកិច្ច​បាន​ឲ្យ​ដឹងថា ​ជនសង្ស័យ​មាន ឈ្មោះ ហង្ស គឹម​ឈួន ភេទ​ប្រុស អាយុ​៣០ ឆ្នាំ មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ​គីឡូ​១៣ ឃុំ​សន្តិភាព ស្រុក​សំពៅ​លូន ខេត្តបាត់ដំបង សមត្ថកិច្ច​បានបញ្ជាក់​បន្ថែមថា ​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ បានធ្វើ​សកម្មភាពទាក់ទង​ពលករ​ខ្មែរ ចំនួន​០៨ នាក់ ស្រី ចំនួន​០១ នាក់ (​ក្នុងនោះ​ក្មេង ចំនួន​០២ នាក់ ) បម្រុង​ឆ្លង​អូរ​ព្រំដែន​កម្ពុជា​-​ថៃ ចូលទៅក្នុង​ប្រទេស​ថៃ កាលពី​ថ្ងៃទី​០១ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២១ វេលា​ម៉ោង​ប្រហែល​១៦:៣០​នាទី ដោយ​ទទួលបាន​កម្រៃ​ម្នាក់ ៥០០ បាត។ បច្ចុប្បន្ន សមត្ថកិច្ច​បាន​កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូនទៅ​ការិយាល័យ​ជំនាញ ដើម្បី​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី​បន្ត​៕