ពលរដ្ឋថ្លែងអំណរគុណអាជ្ញាធរខណ្ឌច្បារអំពៅ បន្ទាប់ពីជួយរំដោះពីការជន់លិចដោយជំនន់ទឹកភ្លៀង
ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅភូមិជ្រោយអំពិល សង្កាត់ក្បាលកោះ ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ បានសម្ដែងនូវក្តីរីករាយព្រមទាំងថ្លែងអំណរគុណដល់លោកអភិបាលខណ្ឌច្បារអំពៅ ដែលបានដាក់ម៉ាស៊ីនបូមទឹករំដោះទឹកជំនន់ចេញពីទីតាំងដែលលិចលង់នោះ។
ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅភូមិជ្រោយអំពិល បានឲ្យដឹងថា បន្ទាប់ពីមេឃធ្លាក់ភ្លៀងជាបន្តបន្ទាប់ធ្វើឲ្យតំបន់មួយចំនួនក្នុងភូមិបានរងការលិចលង់ដែលបង្កឲ្យមានការលំបាកដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋពិសេសមនុស្សចាស់ក៏ដូចជាកូនក្មេង។ ខណៈដែលកំពុងរងការលិចលង់នោះក៏មានវត្តមានលោក ចេង មុនីរ៉ា អភិបាលខណ្ឌច្បារអំពៅ បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះទៅពិនិត្យដល់ទីតាំងដែលរងការលិចលង់ និងបាននាំយកម៉ាស៊ីនបូមទឹកខ្នាតធំដាក់បូមរំដោះទឹកចេញរហូតដល់រីងស្ងួត។ ដូច្នេះហើយទើបបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋលោកសម្ដែងនូវក្តីរីករាយ និងថ្លែងអំណរដល់លោកអភិបាលខណ្ឌច្បារអំពៅដែលបានយកម៉ាស៊ីនបូមទឹកមកដាក់បូមរំដោះទឹកចេញមិនឲ្យមានការលំបាកដល់ប្រជាពលរដ្ឋ។
យោងតាមប្រភពពីលោក គុយ គឹមហ៊ាង ប្រធានការិយាល័យសាធារណៈការសាលាខណ្ឌច្បារអំពៅ បានបញ្ជាក់ថា ក្នុងពេលភ្លៀងធ្លាក់ប៉ុន្មានថ្ងៃនេះ គឺអាជ្ញាធរបានយកម៉ាស៊ីនខ្នាតធំទៅបូមរំដោះទឹកចេញមិនមែនត្រឹមសង្កាត់ក្បាលកោះប៉ុណ្ណោះទេ គឺមានសង្កាត់វាលស្បូវទៀតផង។ ហើយបើមានទីតាំងណារងការលិចលង់ គឺអាជ្ញាធរនិងបន្តដាក់ម៉ាស៊ីនបូមទឹកជាបន្តរហូតដល់អស់៕