បិទចរាចរណ៍ឆ្លងកាត់ផ្លូវទៅស្ពានព្រែកជ្រៃ ខណៈទឹកជំនន់កំពុងវាយលុកមូលដ្ឋានខណ្ឌដង្កោ
ផែនការជាបន្ទាន់ពីស្នងការដ្ឋានរាជធានីភ្នំពេញបានចេញបញ្ជារឲ្យនគរបាលនៃអធិការដ្ឋានខណ្ឌមានជ័យឲ្យយកកម្លាំងទៅដាក់បារ៉ាស់បិទផ្លូវមិនឲ្យយានយន្តឆ្លងកាត់ទៅស្ពានព្រែកជ្រៃ ព្រោះតែទឹកជំនន់កំពុងគំរាមកំហែងក្នុងមូលដ្ឋានខណ្ឌដង្កោ ។
យោងតាមប្រភពពីលោកវរសេនីយ៍ឯក ម៉េង វិមានតារា អធិការនគរបាលខណ្ឌមានជ័យ បានប្រាប់កម្ពុជាថ្មីតាមរយះទូរសព្ទ័នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែតុលានេះថា កាលពីយប់ថ្ងៃទី២៧ ខែតុលានេះ ស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានដាក់បទបញ្ជារឲ្យកម្លាំងនគរបាលខណ្ឌមានជ័យ ដឹកនាំដោយរូបលោកផ្ទាល់ដាក់បារ៉ាស់បិទខ្ទប់ផ្លូវ៦០ម៉ែត្រឆ្ពោះទៅស្ពានព្រែកជ្រៃ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខណ្ឌដង្កោបន្ទាប់ពីផ្លូវពាក់ព័ន្ធនិងស្ពានព្រែកជ្រៃត្រូវបានលិចលង់ដោយទឹកជំនន់។
លោកអធិការនគរបាលខណ្ឌមានជ័យបានបន្តថា ចំពោះរថយន្តធំ គឺមិនអនុញ្ញាតឲ្យបើកបរលើកំណាត់ផ្លូវដែលរងការលិចលង់ព្រោះអាចខូចខាតផ្លូវ។ ចំពោះអ្នកបើកបរម៉ូតូដែលមានលំនៅដ្ឋាននៅក្បែទីតាំងដែលដាក់បារ៉ាស់ទើបអនុញ្ញាតឲ្យឆ្លងកាត់។ ចំពោះរថយន្តធុនទេសចណ៍វិញ គឺមិនគួរឆ្លងកាត់ឡើយព្រោះអាចរលត់ម៉ាស៊ីនព្រោះស្ថានភាពទឹកអាចលិចម៉ាស៊ីនទៅហើយ។ នៅថ្ងៃទី២៨នេះ លោកអធិការមិនទាន់ទទួលនូវបទបញ្ជារថ្មីពីការបិទខ្ទប់ជាបន្តនោះទេ៕