ក្រុមអ្នកបើកបររថយន្តធុនធំប្រតិកម្មទៅនិងកម្លាំងសណ្តាប់ ធ្នាប់ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យដែលឃាត់ ឡានពួកគាត់មិនដឹងមូលហេតុ
ភ្នំពេញ ៖ ក្រុមអ្នកបើកបររថយន្តធុនធំប្រមាណ២០គ្រឿង បានប្រតិកម្មទៅនឹងកម្លាំងសណ្តាប់ធ្នាប់ របស់សាលាខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យដែលឃាត់ឡានពួកគាត់មិនមានមូលហេតុពិតប្រាកដ ។
ក្រោយផ្ទុះហេតុការណ៍ឃាត់រថយន្តធុនធំរបស់កម្លាំងសណ្តាប់ធ្នាប់សាលាខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ បែបនេះ នាវេលាម៉ោង១១និង០០នាទី ថ្ងៃទី៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២០ នេះលោក ហែម ដារិទ្ធ អភិបាល ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ បានផ្តល់ព័ត៍មានតាមទូរស័ព្ទថា កម្លាំងដែលឃាត់ក្រុមរថយន្តធុនធំទាំងអស់ នេះ គឺជាកម្លាំងសណ្តាប់ធ្នាប់ខណ្ឌរបស់គាត់ពិតប្រាកដមែន ។ លោកបានបន្ថែមថា ចំពោះការដាក់ ហាមឃាត់មិនអោយក្រុមរថយន្តធុនធំគ្រប់ប្រភេទមិនអោយបើកបរឆ្លងកាត់ផ្លូវនេះ គឺផ្លូវនេះកន្លង ទៅតែងតែខូចខាតដោយសារក្រុមរថយន្តទាំងអស់នេះជាអ្នកបំផ្លាញ ។ ខណះបច្ចុប្បន្ននេះ អាជ្ញាធរ កំពុងមមាញឹកក្នុងការជួសជុលកែលម្អរ ទើបមានការហាមឃាត់តឹងរឹងបែបនេះ ។
ទោះបីយ៉ាងណាក្តី អាជ្ញាធរខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ បានអនុញ្ញាតិអោយក្រុមរថយន្តធុនធំទាំងអស់នោះ ត្រឡប់ទៅវិញអស់ហើយ ដោយតម្រូវអោយបើកបរទៅតាមផ្លូវផ្សេង៕