អ្នកមិនទាន់ចាក់ដូសទី៣ សូមរាយការណ៍ អាជ្ញាធរខណ្ឌនឹងចុះចាក់ដល់មូលដ្ឋាន
ភ្នំពេញ ៖ កម្ពុជាមិនខ្វះវ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ១៩នោះទេ មិនថាតែប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា ឬជនបរទេសដែលកំពុងរស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា គឺមានសិទ្ធិទទួលបានវ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ១៩ដោយមិនគិតថ្លៃទាំងអស់គ្នា។ ហើយបើបងប្អូនណាមិនទាន់បានចាក់វ៉ាក់សាំងដូសជំរុញ(ដូសទី៣) ទេអាចមកចាក់ឲ្យបានគ្រប់ៗគ្នា ឬបើមិនអាចមកមណ្ឌលសុខភាពចាក់បានត្រូវរាយការណ៍ទៅអាជ្ញាធរភូមិ សង្កាត់ ខាងក្រុមការងារអូឌីខណ្ឌនឹងទៅចាក់ជូនបងប្អូនដល់មូលដ្ឋានតែម្តង។ នេះគឺជាការលើកឡើងរបស់លោកសុខ សម្បត្តិ ប្រធានកិត្តិយសអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខណ្ឌ ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងចែកអំណោយមនុស្សធម៌របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ជូនប្រជាពលរដ្ឋចាស់ជរាទីទាល់ក្រក្នុងមូលដ្ឋានខណ្ឌព្រែកព្នៅ ដែលជួបទុក្ខលំបាកនាពេលកូវីដ-១៩ សរុបចំនួន១៥០គ្រួសារ នាសៀលថ្ងៃទី២៣ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ។
ជាមួយគ្នានេះលោកបញ្ជាក់ថា បើទោះជាបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋាទាំងអស់ បានចាក់វ៉ាក់សាំងដូសលើកទី៣ហើយក៍ដោយ ក៍បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ត្រូវអនុវត្តឲ្យបាននូវវិធានការ៣ការពារ និង៣កុំ បើទោះជាទៅដល់ណាក៍ដោយ។
លោកសុខ សម្បត្តិ ក៏បានក្រើនរំលឹកដល់ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់រូបត្រូវប្រកាន់យកនូវអនាម័យល្អ រស់នៅស្អាត ហូបស្អាត ផឹកស្អាត និងខិតខំប្រឹងប្រែងប្រកបមុខរបរបង្កបង្កើនផលដាំដំណាំ ចិញ្ចឹមសត្វដើម្បីទ្រទ្រង់ជីវភាពគ្រួសារបានល្អប្រសើរឡើង ព្រោះប្រទេសកម្ពុជាបានបើកគ្រប់វិស័យឡើងវិញហើយ។
គួរបញ្ជាក់ថា ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងចែកអំណោយមនុស្សធម៌របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា នេះលោកសុខ សម្បត្តិ អភិបាលនៃគណអភិបាលខណ្ឌព្រែកព្នៅ បានឧប្បត្ថមរទេះរុញ១គ្រឿងដល់លោកយាយជរាម្នាក់ឈ្មោះដុង សេក អាយុ៧៧ឆ្នាំ រស់នៅក្នុងភូមិគ្រួស សង្កាត់សំរោង ខណ្ឌព្រែកព្នៅ។ អំណោយផ្តល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋចាស់ជរាទីទាល់ក្រក្នុងឱកាសនោះ គឺក្នុងមួយគ្រួសារៗទទួលបាន អង្ករចំនួន២៥គីឡូក្រាម ទឹកស៊ីអ៊ីវចំនួន១យួរ ត្រីខចំនួន១យួរ និងថវិកាចំនួន២០.០០០រៀល៕