សិស្ស​ក្រីក្រ​ប្រឡង​បាក់ឌុប​នៅខេត្ត​ស្ទឹង​ត្រែង​នឹង​ទទួល​បាន​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ ​ដោយ​ឥត​គិត​ថ្លៃ​
សិស្ស​មក​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រ​មធ្យម​សិក្សាទុតិយ​ភូមិ​ឆ្នាំ​សិក្សា ២០២០-២០២១​មក​ពី​វិទ្យាល័យ​តាម​បណ្ដា​ស្រុក​ក្រុង​ក្នុង​ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង គ្មាន​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ ​និង​ខ្វះ​ខាត​ផ្នែក​ជីវភាព​ នឹង​ទទួល​បាន​កន្លែង​ស្នាក់នៅ និងអាហារហូបចុកដោយឥតគិតថ្លៃ។
លោក​សាយ កុសល់​ អភិបាលក្រុងស្ទឹងត្រែងបានបញ្ជាក់ថា​​ សិស្ស​មក​ប្រលង​ មធ្យម​សិក្សាទុតិយ​ភូមិ​ឆ្នាំ​សិក្សា ​២០២០​ -២០២១​ នៅ​តាម​បណ្ដា​ក្រុង​ស្រុកមាន សិស្សចំនួនសរ៉ុប៧៧៩នាក់។ក្នុង​នោះ​មាន ​សិស្ស​ក្រីក្រ គ្មាន​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ​ចំនួន​៦៩នាក់ និង​ខ្វះ​ខាត​ផ្នែក​ជីវភាព​ចំនួន​៣៥​នាក់​ នឹង​ទទួល​បាន​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ ​និង​អាហារ​ហូប​ចុក​ដោយ​ឥត​គិត​ថ្លៃ​។​
លោក​អភិបាល​ក្រុង​បញ្ជាក់​បន្ថែម​ថា​​សិស្ស​ក្រីក្រ​និង​ខ្វះខាត​ផ្នែក​ជីវភាព​ដែល​មក​ប្រឡង​មធ្យម​សិក្សា​ទុតិយភូមិ ចំនួន៦៩នាក់​ត្រូវ​បាន​ម្ចាស់​ផ្ទះ​សំណាក់​ផ្តល់​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ​ និង​សិស្ស​ខ្វះ​ខាត​ផ្នែក​ជីវភាព​ចំនួន​៣៥ និង​ទទួល​បាន​ថវិកា​ក្នុង​ម្នាក់ ​៦​ម៉ឺនរៀល ក្នុង​មួយ​ថ្ងៃ​សម្រាប់​ការ​ហូប​ចុក​រយៈ​ពេល​បី​ថ្ងៃ​ក្នុង​ពេល​ប្រឡង​។
លោក ហ៊ាង ប៉ូលី ប្រធាន​មន្ទីរអប់រំ យុវជន និង​កីឡា​ខេត្ត​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ខេត្ត​ស្ទឹង​ត្រែង​មាន​មណ្ឌល​ប្រឡង​ចំនួន ​០២មណ្ឌល ក្នុង​នោះ​មាន​មណ្ឌល​គរុកោសល្យ​ភូមិ​ភាគ​ស្ទឹង​ត្រែង​ និង​មណ្ឌល​វិទ្យាល័យ​ព្រះ​រាជ​បូជនីយកិច្ច ​មាន​បេក្ខជន​ប្រឡង​ចំនួន​៧៧៩នាក់​ស្រី​៤១៥នាក់​។​
លោក​ប្រធាន​មន្ទីរអប់រំ​បាន​បញ្ជាក់​បន្ថែម​ថា​ ក្នុង​នោះ​យើង​បែង​ចែក​ចេញ​ជា​ ២៖​ ១).ថ្នាក់វិទ្យាសាស្ត្រសង្គមមាន ២៦បន្ទប់ បេក្ខជន ៦២៨នាក់, ២).ថ្នាក់វិទ្យាសាស្ត្រមាន ០៧បន្ទប់ បេក្ខជន ១៥១នាក់ ស្រី ៨៣នាក់។ការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រ​មធ្យម​សិក្សាទុតិយ​ភូមិ​នឹង​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៧ ​ខែ​ធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ខាង​មុខ​នេះ ​។​
លោក​ប្រធាន​មន្ទីរ​បន្តថា​​ “ការ​រៀប​ចំ​ការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិឆ្នាំនេះ​ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​បាន​ល្អ​ប្រសើរ ​ទទួល​បាន​នូវ​លទ្ធផល​ល្អ​និង ​ស្រប​តាម​វិធាន​សុខាភិបាល ពិសេស​វិធាន​ការ​ ៣​ការពារ ​៣កុំ ​ដើម្បី​ទប់​ស្កាត់​ការ​ឆ្លង​រីក​រាល​ដាល​នៃ ​ជំងឺ​កូវីដ​១៩​៕​