ពលរដ្ឋអាយុ ១២-១៨ អាចចាក់វ៉ាក់សាំងដូសទី៣ នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកស្វាយទាប ខេត្តស្វាយរៀង
ខេត្តស្វាយរៀង៖  មន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្រុកស្វាយទាប ខេត្តស្វាយរៀង បានបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការ ជំងឺ កូវីដ១៩ ដូសទី៣ ( ដូសជំរុញ ) ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលមានអាយុចាប់ពី ១២ ឆ្នាំ ដល់អាយុក្រោម១៨ឆ្នាំ ចាប់ពីពេលនេះតទៅ។
លោក តូច ប៉ូលីវ៉ា អភិបាលរងខេត្ត តំណាងលោកអភិបាលខេត្ត នៅរសៀលថ្ងៃទី ១០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២២ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីបើកយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ -១៩ ដូសទី ៣ ( ដូសជំរុញ ) ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ។
ជាមួយគ្នានេះ លោកអភិបាលរងខេត្ត បានអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ សូមមកទទួលការចាក់ វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ -១៩ ដែលជាដូសជំរុញ ឱ្យបានគ្រប់ៗគ្នា ហើយត្រូវមកតាមការកំណត់ របស់អាជ្ញាធរ ជៀសវាងមកប្រជ្រៀតគ្នាធ្វើឱ្យបាត់សណ្ដាប់ធ្នាប់។ ក្រោយទទួលបានវ៉ាក់សាំង រួច ត្រូវតែបន្តប្រកាន់ខ្ជាប់នូវ វិធានការ ” ៣ការពារ ៣កុំ ” របស់ប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល ឲ្យបាន ខ្ជាប់ខ្ជួន។
សូមបញ្ជាក់ថា រដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀង បានរៀបចំយុទ្ធនាការចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ -១៩ ដូសជំរុញ ( ដូសទី ៣) ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋមានអាយុចាប់ពី១២ ឆ្នាំ ដល់អាយុក្រោម១៨ឆ្នាំចាប់ពី ថ្ងៃទី ១០ ខែ មករា ឆ្នាំ ២០២២នេះតទៅ ក្នុងភូមិសាស្ត្រក្រុង ស្រុកទៅតាម ពេលវេលាដូចខាងក្រោម ៖
ពេលព្រឹកពីម៉ោង ៧:៣០ ដល់ម៉ោង ១១:៣០ នាទី, ពេលរសៀលពីម៉ោង ១ រសៀល ដល់ ម៉ោង ៤ រសៀល នៅតាមមណ្ឌលសុខភាព ឬមន្ទីរពេទ្យបង្អែកដែលមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តបានកំណត់៕ ដោយ:ភក្ដី