សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ថ្លែងថា ពិបាកទាក់ទងមន្ត្រីរស់នៅក្នុងបុរីខ្លះ ដោយសារសេវាទូរស័ព្ទ និងសេវា Internet
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានឲ្យដឹងថា សម្ដេច ពិបាកទាក់ទងទៅមន្ត្រីដែលរស់នៅក្នុងបុរីខ្លះ ដោយសារបញ្ហាសេវាទូរស័ព្ទ និងសេវា Internet ដោយបុរីមួយចំនួន បានផ្ដល់សិទ្ធិផ្ដាច់មុខឲ្យក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាទូរស័ព្ទ និងសេវា Internet តែមួយ។
នៅក្នុងពិធីប្រគល់សញ្ញាបត្រ ជូននិស្សិតសាកលវិទ្យាល័យពុទ្ធិសាស្ត្រសរុបចំនួន ៦២៣នាក់ នាព្រឹកថ្ងៃទី ១៧ ខែសីហានេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានថ្លែងថា សម្ដេច មានការសប្បាយចិត្តបន្ទាប់ពីលោក ជា វ៉ាន់ដេត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ បានសម្រេចលុបចោលទាំងអស់ នូវកិច្ចសន្យាផ្តល់សិទ្ធិផ្តាច់មុខគ្រប់បុរីទាំងអស់ ដែលផ្តល់ឲ្យក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាទូរស័ព្ទ និងសេវា Internet តែមួយ។
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានថ្លែងបន្តថា កន្លងទៅ សម្ដេចធ្លាប់បានទាក់ទងមន្ត្រីមួយចំនួន ដែលរស់នៅក្នុងបុរី តែគឺពិបាកទាក់ទងខ្លាំងមែនទែន។ សម្ដេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានថ្លែងបន្ថែមថា «ខ្ញុំធ្លាប់ធ្វើទំនាក់ទំនងទៅតាម អ្នកដែលរស់នៅតាមបុរី ព្រោះមន្ត្រីរបស់យើងមួយចំនួន រស់នៅតាមបុរី ពិបាកទាក់ទងយកតែមែនទែន មហាពិបាក ដល់តែសួរទៅចុះឡើងៗ ថា បុរីគាត់ចុះហត្ថលេខា ជាមួយក្រុមហ៊ុន Internet មួយ ចឹងក្រុមហ៊ុនហ្នឹងមានសិទ្ធិផ្ដាច់មុខក្នុងបុរីនោះ ចឹងទោះបីដើរឬមិនដើរ គឺវាអត់»។
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានបន្ថែមថា ការធ្វើកិច្ចសន្យាផ្តល់សិទ្ធិផ្តាច់មុខ ដល់ក្រុមហ៊ុនសេវាទូរស័ព្ទ និងសេវា Internetមួយ នៅក្នុងបុរីនោះ គឺជាកិច្ចសន្យាខុសឆ្គងមួយ។ បើតាមសម្ដេច គឺរាជរដ្ឋាភិបាល លើកចិត្តឲ្យមានការប្រកួតប្រជែង មិនមែនឲ្យមានតែមួយនោះទេ៕