ក្រុមគ្រូពេទ្យមកពីសហរដ្ឋអាមេរិក នឹងមកពិនិត្យព្យាបាលជំងឺភ្នែកជូនពលរដ្ឋកម្ពុជា នៅដើមខែក្រោយនេះ
ផ្នែក​ចក្ខុរោគ​នៃ​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​សូ​វៀត​ សហការ​ជាមួយ​កម្មវិធី​ជាតិ​សុខភាព​ភ្នែក​ និង​ក្រុមគ្រូពេទ្យមកពីសហរដ្ឋអាមេរិក នឹងផ្ដល់ការពិនិត្យ និងព្យាបាលជំងឺភ្នែកជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាចាប់ពីថ្ងៃទី ១ ដល់ថ្ងៃទី ៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២២ ខាងមុខនេះ។
​លោក​សាស្ត្រាចារ្យ ងី ម៉េង នាយក​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​សូ​វៀតបាន​មានប្រសាសន៍ថា​ ក្រុមគ្រូពេទ្យ​ខ្មែរ​សូ​វៀត ​និង​ក្រុមគ្រូពេទ្យ​មកពី​សហរដ្ឋអាមេរិក ​នឹងធ្វើ​ការពិនិត្យ​ព្យាបាល​ជំងឺ​ភ្នែក​ជូន​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​កម្ពុជា​ទាក់ទិន​នឹង​ជំងឺ​ភ្នែក​មួយចំនួន ​ដូចជា​ជំងឺ​សរសៃ​បាត​ភ្នែក​ ជំងឺសរសៃប្រសាទ​ភ្នែក ជំងឺ​ទឹក​ដល់​បាត​ភ្នែក ជំងឺ​សាច់ដុំ​ក្នុង​ភ្នែក​ និង​ត្របកភ្នែក​ និង​ជំងឺ​ស្ទះ​រន្ធ​ទឹកភ្នែក​។
​លោក​ប្រធាន​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​សូ​វៀត បាន​អំពាវនាវ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ដែលមាន​បញ្ហា​ជំងឺ​ភ្នែក​ខាងលើ​ សូម​អញ្ជើញ​មក​ពិនិត្យ​ពិគ្រោះ​ និង​ព្យាបាល​ជំងឺ​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​សូ​វៀត​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី ១​ ដល់​ថ្ងៃទី ​៣​ ខែកញ្ញា ​ឆ្នាំ​ ២០២២ ខាងមុខនេះ​កុំបី​ខាន​៕​