សមត្ថកិច្ច​ ប្រកាស​រក​ក្រុម​គ្រួសារ​សព​បុរស​ម្នាក់​ ដែល​គ្រោះថ្នាក់​លើ​ផ្លូវ​៦០​ម៉ែត្រ​
សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ខណ្ឌ​មានជ័យ​ បាន​ធ្វើការ​ប្រកាស​រក​គ្រួសារ​សព​បុរស​ម្នាក់​ដែល​ជួប​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍ ​លើ​កំណាត់​ផ្លូវ​៦០​ម៉ែត្រ​។​
តាម​ប្រភព​ពី​ លោក​អនុសេនីយ៍ឯក ជា រតនា នាយ​នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​ចាក់អង្រែលើ​ បាន​និយាយ​ថា កាល​ពី​វេលា​ម៉ោង​២១​និង​២២​នាទី ​យប់​ថ្ងៃទី​២៦​តុលា​ មាន​ករណី​គ្រោះ​ចរាចរណ៍​មួយ​បាន​កើតឡើង​បណ្តាល​ឲ្យ​បុរស​ម្នាក់​ស្លាប់​នៅ​នឹង​កន្លែង​។​
លោកនាយ​ប៉ុស្តិ៍ ​បន្ត​ថា ​នៅ​ម៉ោង​កើតហេតុ​ គេ​ឃើញ​បុរស​ម្នាក់ ​ក្នុង​វ័យ​ជាង​៣០​ឆ្នាំ​ ស្លៀក​ខោខ្លី​ពណ៌​ខៀវ ពាក់​អាវយឺត​ដៃ​ខ្លី​ ពណ៌​ខ្មៅ បាន​បើកបរ​ម៉ូតូ ម៉ាក​សង់​ ស៊េរី​២០១៥​ ពណ៌​ខ្មៅ​ ពាក់​ស្លាក​លេខ​ភ្នំពេញ​១CU៤៨ ១៩ ធ្វើ​ដំណើរ​ចេញពី​ច្រមុះ​ជ្រូក​ក្បាលថ្នល់​ ឆ្ពោះ​មក​ផ្លូវ​៦០​ម៉ែត្រ​ត្បូង​។
បន្ថែម​ពី​នោះ ​លុះ​មកដល់​ជិត​ភ្លើងស្តុប​ក្នុងភូមិ​ព្រែក​តា​គង់​ សង្កាត់​ចាក់អង្រែលើ ​ខណ្ឌ​មានជ័យ ​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​ ក៏​ជួប​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​ជាមួយ​រថយន្ត​មិន​ស្គាល់​ម៉ាក​ និង​ស្លាក​លេខ ​បណ្តាល​ឲ្យ​ស្លាប់​នៅនឹងកន្លែង​។​
សាក្សី​ ប្រាប់​ថា​ រថយន្ត​បង្ក​ បាន​បើក​គេច​បាត់​ បន្សល់ទុក​សព​ជនរងគ្រោះ​នៅ​កន្លែង​កើតហេតុ​។​
បន្ទាប់​ពី​កើតហេតុ​ សព ​ត្រូវបាន​រថយន្ត​សា​ម៊ុ​យ​ដឹក​យកទៅ​តម្កល់ទុក​នៅ​វត្ត​ទឹកថ្លា​ ខណ្ឌ​សែន​សុខ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ​រង់ចាំ​ក្រុម​គ្រួសារ​មក​ទទួល​ធ្វើបុណ្យ​។ ​តាម​ភិនភាគ​ គឺ​ជនរងគ្រោះ​មាន​ទីលំនៅ​ជិត​ៗ​នេះ​ទេ​៕