ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​៨​នាក់ សង្ស័យ​ជាប់ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​ប្លន់​កាលពី​ខែសីហា
​កម្លាំងនគរបាល​ប៉ុស្ដិ៍រ​ដ្ធ​បាល​ចោមចៅ​១ នៃ​អធិការនគរបាល​ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ សហ​ការណ៍​ជា​មួយ​កម្លាំង​នគរបាល​ប៉ុស្ដិ៍​ស្ទឹងមានជ័យ​៣ នៃ​អ​ធិកា​រនគរបាល​ខណ្ឌ​មានជ័យ​ បានឃាត់ខ្លួន​ជន​សង្ស័យ​ចំនួន​៨​នាក់ ដែល​កំពុង​រាំលេង​ក្នុង​ក្លឹប​​កម្សាន្ត​ សេះ​មាស ស្ថិតក្នុង​សង្កាត់​ស្ទឹងមានជ័យ​៣ ខណ្ឌ​មានជ័យ ក្នុង​ករណីសង្ស័យ​ជាប់​ពាក់ព័ន្ធ​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​ពី​យុវជន​ម្នាក់​កាលពី​ថ្ងៃទី​១០ ខែសីហា ឆ្នាំ​២០២០កន្លងទៅ នៅ​ចំណុច​បុរី​ TK3 ស្ថិតក្នុងភូមិ​ត្រពាំង​រំចេក សង្កាត់​ចោមចៅ​១ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ រាជ​ធា​នីភ្នំពេញ ។
​ប្រតិបត្តិការ​នេះ​បានធ្វើ​ឡើង កាលពី​វេលា​ម៉ោង​១២​និង​៣០​នាទី​រំលង​អា​ធ្រា​ត្រ ឈានចូល​ថ្ងៃទី​៦ ខែមករា ឆ្នាំ​២០២១ ក្នុង​ក្លឹប​​កម្សាន្ត​ សេះ​មាស ផ្លូវ​វេ​ង​ស្រេង ស្ថិតក្នុង​សង្កាត់​ស្ទឹងមានជ័យ​៣ ខណ្ឌ​មានជ័យ ​។​
សមត្ថកិច្ច​បាន​ឲ្យ​ដឹងថា ក្រោយពី​ស្ដាប់​ចម្លើយសារភាពរ​បស់ជនស​ង្ស័​យ​ទាំង​៨​នាក់​រួចមក មាន​ជន​សង្ស័យ​តែ​ពីរ​នាក់ និង​ម៉ូតូ​ពីរ​គ្រឿង​ប៉ុណ្ដោះ ​ដែលជា​ប់​ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​របស់​ជនរ​គ្រោះ ​កាលពី​ថ្ងៃទី​១០ ខែសីហា ឆ្នាំ​២០២០​កន្លងទៅ ចំណែក​៦​នាក់​ទៀត​មិនបាន​ពាក់ព័ន្ធ​ទេ ទើប​សមត្ថ​កិច្ច​សម្រេច​ដោះលែង​ឲ្យ​ទៅផ្ទះ​វិញ​។
សមត្ថកិច្ច​បាន​បន្ថែម​ថា​ ជនសង្ស័យ​មានឈ្មោះ ចេ​ន បឿ​ក ហៅ​អា​បឿ​ក ភេទ​ប្រុស អាយុ​២១​ឆ្នាំ មុខ​របរកម្មករ​រោងចក្រ ស្នាក់នៅ​ភូមិ​ត្រពាំង​ថ្លឹង​១ សង្កាត់​ចោមចៅ​១ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ​។ ឈ្មោះ គឹម សួរ ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៩​ឆ្នាំ ស្នាក់នៅ​ភូមិ​ត្រពាំង​ល្វា សង្កាត់​កា​កាប​ទី​១ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ​។​
​បច្ចុប្បន្ន​ជនសង្ស័យ​ទាំងពីរ​នាក់ ​រួមទាំង​វត្ថុតាង ត្រូវបាន​បញ្ជូនទៅ​ផ្នែក​ព្រហ្មទណ្ឌ នៃ​អធិការនគរ​បាល​ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ ដើម្បី​កសាង​សំណុំរឿង​ចាត់ការ​តាមផ្លូវ​ច្បាប់​៕