ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍​ទោ សិទ្ធិ ឡោះ​ ពង្រឹង​បច្ចេកទេស​ការងារ​ព្រំដែន​ដល់​កម្លាំង​វរៈទាំង​៤​និង​ត្រូវ​ទប់ស្កាត់​រាល់​បទល្មើស​ឆ្លងដែន និង​ទំនិញគេចពន្ធ
​បន្ទាយមានជ័យ ៖ លោក​ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍​ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ផ្សព្វផ្សាយ​ផែនការ​ការងារ​ចាំបាច់ ចំពោះមុខ និង​ពង្រឹង​បច្ចេកទេស​ការងារ​ព្រំដែន ដល់​កម្លាំង​វ​រសេនា​តូច​នគរបាល​ការពារ​ព្រំដែន​គោក​ទាំង​៤ នៅ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្ត​កាលពី​រសៀល​ថ្ងៃទី​០៦ ខែ​កុ​ម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៣។
កិច្ចប្រជុំ​នេះ​មានការ​ចូលរួម​ពី លោក លោកស្រី ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍ វរសេនីយ៍ ស្នងការរង​ផែន​ជំនាញ លោក​មេបញ្ជាការ​វ​រះ​សេនា​តូច​ការពារ​ព្រំដែន​គោក​ទាំង​៤ លោក​មេ​ប៉ុស្តិ៍នគរបាល​ការពារ​ព្រំដែន​ទាំង​៣២​។
បន្ថែម​ពីលើ​ការផ្សព្វផ្សាយ​ខាងលើ​លោក​ឧ​ត្ត​ម​សេនីយ៍​ទោ សិទ្ធិ ឡោះ បាន​ជំរុញ​ដល់​កងកម្លាំង​នគរបាល​ទាំងអស់​ត្រូវគោរព​វិន័យ អនុវត្តន៍​តួនាទី ភារកិច្ច​ឲ្យ​បានល្អ​។ -​ត្រូវ​ទប់ស្កាត់​រាល់​បទ​ល្មើស​ឆ្លងដែន និង​ទំនិញគេចពន្ធ​គ្រប់​ប្រភេទ -​ត្រូវ​ពង្រឹង​ការងារ​យាមល្បាត​ជាប្រចាំ -​ត្រៀមកម្លាំង​ប្រចាំការ​២៤​ម៉ោង ត្រៀម​អន្តរាគមន៍​បង្ក្រាប​រាល់​បទល្មើស​ផ្សេងៗ និង​គ្រោះ​អគ្គីភ័យ​ក្នុង​រដូវប្រាំង តាម​មូលដ្ឋាន​និង​ភូមិសាស្ត្រ​ដែល​កម្លាំង​ទាំងអស់​ឈរជើង​គ្រប់គ្រង​៕