មន្ត្រី៖ស្ថានភាពកុមារនៅអង្គការសុវណ្ណកុមារ កាន់តែវឹកវរ
គណៈកម្មការអន្តរក្រសួង ឬ គណៈកម្មការចម្រុះ បានសម្រេច ដកសិទ្ធិជាបណ្ដោះអាសន្ននូវតួនាទីរបស់អ្នកគ្រប់គ្រងបច្ចុប្បន្ន នៃ អង្គការសុវណ្ណកុមារ។
លោក តូច ចាន់នី អគ្គនាយកបច្ចេកទេស នៃក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និង យុវីនីតិសម្បទា បានប្រាប់ឲ្យដឹងថា គណៈកម្មការអន្តរក្រសួងនេះ បង្កើតឡើង ដើម្បីដោះស្រាយបញ្ហារបស់កុមារ នៅ អង្គការសុវណ្ណកុមារ មិនមែនដោះស្រាយជម្លោះរបស់អ្នកគ្រប់គ្រងចាស់ និងអ្នកគ្រប់គ្រងថ្មីទេ ។
លោកថា បន្ទាប់ពីការចុះធ្វើអធិការកិច្ចពិសេស បានឃើញថា ស្ថានភាពកុមារនៅអង្គការសុវណ្ណកុមារ បច្ចុប្បន្ននេះ មិនដូចជាកុមារនៅក្នុងមណ្ឌលឡើយ ព្រោះកុមារហ៊ានប្រឆាំង រហូតដល់ហ៊ានគំរាមអ្នកគ្រប់គ្រង ពោលគឺស្ថានភាពកាន់តែវឹកវរ និង ក្តៅទៅៗ ។
លោក តូច ចាន់នី បានបន្ថែមថា“ យើងមិនអាចបន្ទោសកុមារបានទេ ! មិនអាចបន្ទោសបាន ដោយហេតុថា កាលពីមុនកុមារទាំងនោះ ជាកុមារស្លូតបូត មានសុជីវធម៌ ទើបតែពេលបច្ចុប្បន្នេះទេ ទើបកុមារបញ្ចេញអាកប្បកិរិយាបែបនោះ ក៏ព្រោះតែអ្នកគ្រប់គ្រងធ្វើកិច្ចការមិនបានល្អ ធ្វើឱ្យកុមារបាត់ភាពកក់ក្តៅ បាត់បង់សេរីភាព រហូរកុមារទទួលយកមិនបាន ។ ហេតុនេះមូលហេតុ និង គោលដៅដ៏សំខាន់បំផុត នៃ គណៈកម្មការចម្រុះ ដែលសម្រេចចិត្តជ្រើសយកជម្រើសដកសិទ្ធិជាបណ្តោះអាសន្ន នូវតួនាទីអ្នកគ្រប់គ្រងបច្ចុប្បន្ននេះ គឺ ដើម្បី សម្រួលស្ថានការណ៍ “ ប៉ុន្តែការដកហូតសិទ្ធិនេះត្រូវស្នើសុំកិច្ចសហការជាមួយក្រសួងយុត្តធម៌ និងស្ថាប័នតុលាការជាមុន។
លោក តូច ចាន់នី បានបញ្ជាក់ថា ការដកសិទ្ធិអ្នកគ្រប់គ្រងនេះ គឺគ្រាន់តែជាការដកបណ្ដោះអាសន្នសិនប៉ុណ្ណោះ ។ ហេតុនេះអ្នកគ្រប់គ្រងបច្ចុប្បន្ន នឹងអាចត្រូវបានប្រគល់ការងារវិញ ឬ យ៉ាងណានោះ គឺអាស្រ័យទៅលើលទ្ធផលនានា បន្ទាប់ពីក្តីក្តាំរបស់គាត់ត្រូវបានតុលាការបិទបញ្ចប់ ៕