មន្រ្តីក្រសួងកិច្ចការនារី លើកទឹកចិត្តជនពិការក្នុងការងារអភិវឌ្ឍន៍សង្គម
លោកស្រី ញ៉ែម មរកត អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកិច្ចការនារី និងជាអនុប្រធានកិត្តិយស សមាគមតន្ត្រីសំនៀងជនពិការបានចាត់ទុកជនពិការ គឺជាធនធានមនុស្សដ៏សំខាន់ក្នុងការរួមចំណែកចូលរួមកិច្ចការងារជួយអភិវឌ្ឍន៍ ដល់សង្គមជាតិ។
ការថ្លែងបែបនេះ បានធ្វើឡើងនាឱកាសអញ្ជើញចូលរួមពិធីប្រគល់សញ្ញាប័ត្រ និងបិទវគ្គបណ្តុះបណ្តាលជំនាញម៉ាស្សាដៃទេព ជូនដល់គ្រូបង្គោលជាជនពិការភាពភ្នែក ចំនួន២១នាក់ កាលពីថ្ងៃទី២០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២១។
ជាមួយគ្នានេះដែរ លោកស្រី ញ៉ែម មរកត បានមានប្រសាសន៍លើកទឹកចិត្តចំពោះជនពិការទាំងអស់ថា រាល់ការអភិវឌ្ឍទាំងអស់ក៏មានការចូលរួមចំណែកពីសំណាក់ជនពិការផងដែរ។ដូច្នេះសូមបងប្អូនពិការទាំងអស់កុំមានការបាក់ទឹកចិត្ត ឬអស់សង្ឃឹម ព្រោះថា រាជរដ្ឋាភិបាលកំពុងជំរុញការលើកកម្ពស់ដល់ជនពិការភាពតាមរយៈការផ្តល់ការងារធ្វើនិងបញ្ចូលក្នុងក្របខ័ណ្ឌជាដើម។
នៅក្នុងពិធីនោះដែរ ក្រៅតែបង្ហាញអារម្មណ៍រំភើបរីករាយលោក ចាប តូ ដែលជាប្រធានសមាគមតន្ត្រីសំនៀងជនពិការបានថ្លែងអំណរគុណសប្បុរសជនដែលបានចូលរួមឧបត្ថម្ភទាំងសម្ភារៈ និងថវិកា ដើម្បីជួយផ្គត់ផ្គង់ដល់សមាគមផងដែរ។