មន្រ្តី​ក្រសួង​កិច្ចការនារី​ លើកទឹកចិត្ត​​ជនពិការ​ក្នុង​ការងារ​​អភិវឌ្ឍន៍​សង្គម​
លោកស្រី ញ៉ែម មរកត អនុ​រដ្ឋលេខា​ធិការ​ក្រសួង​កិច្ចការនារី និង​ជា​អនុប្រធាន​កិត្តិយស សមាគម​តន្ត្រី​សំនៀង​ជនពិការ​បាន​ចាត់ទុក​ជន​ពិការ​ គឺ​ជា​ធនធានមនុស្ស​ដ៏​សំខាន់​ក្នុង​ការរួម​ចំ​ណែក​ចូលរួម​កិច្ចការងារ​ជួយ​អភិវឌ្ឍន៍​ ដល់​សង្គមជាតិ​​។​
ការ​ថ្លែង​បែប​នេះ ​បានធ្វើ​ឡើង​នា​ឱ​កាសអញ្ជើញ​ចូលរួម​ពិធី​ប្រគល់​សញ្ញាប័ត្រ ​និង​បិទ​វគ្គបណ្តុះ​បណ្តាល​ជំនាញ​ម៉ាស្សា​ដៃ​ទេព ជូន​ដល់​គ្រូ​បង្គោ​ល​ជា​ជន​​ពិការភាព​ភ្នែក​ ចំនួន​២១​នាក់​ កាលពី​ថ្ងៃទី​២០ ខែមករា ​ឆ្នាំ​២០២១​។​
ជាមួយគ្នានេះដែរ ​លោកស្រី ញ៉ែម មរកត ​បាន​មានប្រសាសន៍​លើកទឹកចិត្ត​ចំពោះ​ជនពិការ​ទាំង​អស់​ថា​ រាល់​ការអភិវឌ្ឍ​​ទាំងអស់​ក៏មាន​ការ​ចូល​រួមចំណែក​ពី​សំណាក់​ជនពិការ​ផងដែរ​។ដូច្នេះ​សូម​បងប្អូន​ពិការ​ទាំងអស់​កុំ​មាន​ការបាក់​ទឹកចិត្ត​ ឬ​អស់សង្ឃឹម​ ព្រោះថា ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កំពុង​ជំរុញ​ការ​​លើក​​កម្ពស់​ដល់​ជនពិការ​ភាព​តាមរយៈការផ្តល់​ការងារ​ធ្វើ​និង​បញ្ចូល​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​ជាដើម​។​
នៅក្នុង​ពិធី​នោះដែរ​ ក្រៅ​តែ​បង្ហាញ​អារម្មណ៍​រំភើប​រីករាយ​លោក ចាប​ តូ ដែលជា​ប្រធាន​សមាគម​តន្ត្រី​សំនៀង​ជនពិការ​​បាន​ថ្លែងអំណរគុណ​សប្បុរស​ជន​ដែល​បាន​ចូលរួម​ឧបត្ថម្ភ​ទាំង​សម្ភារៈ និង​ថវិកា​ ដើម្បី​ជួយ​ផ្គត់ផ្គង់​ដល់​សមាគម​ផងដែរ​។​
សូមបញ្ជាក់ថា​ សមាគម​តន្ត្រី​សំនៀង​ជនពិការ​មាន​ទីតាំង​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ស្រែ​ជំរៅ​ សង្កា​ត់​គោក​រកា​ខណ្ឌ​ព្រែក​ព្នៅ រាជធានី​ភ្នំពេញ៕