លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អំពាវនាវពលរដ្ឋកុំចុចតាម link ដែលគេផ្ញើសារមកឲ្យសោះ ប្រយ័ត្នគេលួចគណនី Telegram
ភ្នំពេញ ៖ នៅយប់ថ្ងៃទី២៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានធ្វើការអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋត្រូវបង្កើនការប្រុងប្រយ័ត្នចំពោះឧក្រិដ្ឋជនអ៊ីនធឺណេត ដែលបោកបញ្ឆោតលួចយកគណនី Telegram របស់អ្នកប្រើប្រាស់ ដោយមធ្យោបាយផ្ញើសារ link មួយឲ្យម្ចាស់គណនីចុចតាម។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា បានក្រើនរំលឹកដល់ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ពិសេសអ្នកដែលមានប្រើប្រាស់បណ្ដាញសង្គម Telegram ត្រូវតែបង្កើននូវការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ ហើយកុំចុចនូវ link ដែលជាការផ្ញើសាររបស់ជនអនាមិកឲ្យសោះ ព្រោះក្នុងករណីម្ចាស់គណនីចុចតាម នោះឧក្រិដ្ឋជនអ៊ីនធឺណេតនឹងមានឱកាសចូលគ្រប់គ្រងទូរសព្ទរបស់យើង ហើយលួចយកគណនី Telegram តែម្ដង។
លោកឧត្ដមសេនីយ៍ឯកបានថ្លែងយ៉ាងដូច្នេះថា «សូមបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងករណីឃើញមានគេផ្ញើសារចូលទូរស័ព្ទ ដោយភ្ជាប់ជាមួយ link ដើម្បីឲ្យយើងចុចនោះ សូមប្រុងប្រយ័ត្នដោយឧក្រិដ្ឋជនបោកបញ្ឆោតយើង ដើម្បីបានចូលទៅគ្រប់គ្រងទូរសព្ទរបស់យើង។ ក្នុងករណីឃើញសារ (ដូចរូបភាពភ្ជាប់ជូន) សូមកុំចុចឲ្យសោះ ហើយត្រូវលុបចោលតែម្ដង»៕