គិត​មក​ដល់​ព្រឹក​នេះ​ ជំនន់​ទឹកភ្លៀង​នៅ​ខណ្ឌ​ដង្កោ​ ស្រក​អស់ហើយ​
យោង​តាម​ប្រភព​ព័ត៌មាន​ពី​ខណ្ឌ​ដង្កោ ប្រាប់​ឲ្យ​ដឹង​ថា គិត​មកដល់​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​៣០ ខែ​តុលា ឆ្នាំ​២០២០ ស្ថានភាព​ជំនន់​ទឹកភ្លៀង​នៅ​មូលដ្ឋាន​ខណ្ឌ​ដង្កោ​ទាំងមូល ទឹកបាន​ស្រក​ទៅវិញ​អស់ហើយ បងប្អូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​អាច​ទៅ​រស់​នៅ​តាម​លំនៅដ្ឋាន​រៀងៗ​ខ្លួន​របស់​ពួកគាត់​បាន​។
ប្រភព​ព័ត៌មាន​ប្រាប់​បន្ត​ឲ្យ​ដឹង​ថា តាម​បណ្ដោយ​ផ្លូវជាតិ​លេខ​២ និង ផ្លូវ​លេខ​២០​អា ហៅ ផ្លូវ​លេខ​១០៤ យានយន្ត​គ្រប់​ប្រភេទ អាច​បើក​ចរាចរណ៍​ទៅមក​បាន​ធម្មតា។ ដោយឡែក សម្រាប់​ផ្លូវ​ស្ពាន​ព្រែក​ជ្រៃ ចាប់ពី​ចំណុច​ស្ពាន​ព្រែក​ជ្រៃ សង្កាត់​ស្ពានថ្ម រហូត​ទៅដល់​រង្វង់​មូល​ស្រី​កង​ស្រូវ សង្កាត់​រលួស អាច​បើកបរ​បានតែ​ម៉ូតូ និង ផាស់​អាប់ ឬ ម៉ូតូ​កង់​បី ប៉ុណ្ណោះ រថយន្ត​គ្រប់​ប្រភេទ ហាម​ចូល ។​
សូម​ជម្រាប​ជូន​ឲ្យ​ដឹង​ថា នៅក្នុង​មូលដ្ឋាន​ខណ្ឌ​ដង្កោ រាជធានី​ភ្នំពេញ គិត​មកដល់ពេលនេះ ជំនន់​ទឹក​ភ្លៀង បាន​ស្រក​អស់ហើយ តាម​ការ​ពិនិត្យឃើញ​ថា លិច​ភូមិ​ចំនួន​៤២​ ផ្ទះ​៤៩៦៥​ខ្នង ស្រែចម្ការ ជាង​១១២៥​ហិកតា ផ្លូវ​១០៥​កន្លែង គិត​ជា​ប្រវែង​ជាង​៣៣​គីឡូម៉ែត្រ សាលារៀន​១២​កន្លែង វត្ត​៩ មណ្ឌល​សុខភាព​៣ ប៉ុស្តិ៍​សុខភាព​២​ទីតាំង រោងចក្រ​១៣​ទីតាំង សហគ្រាស​ធន់​តូច និង​សិប្បកម្ម ១១​ទីតាំង៕