ពលរដ្ឋ​នៅ​ខេត្តរតនគិរី​៤០​គ្រួសារ ទទួលបាន​ធុង​លាងដៃ​
មូលនិធិ​កុមារ​ នៃ​អង្គការសហប្រជាជាតិ (UNICEF) បានប្រគល់​ធុង​សម្រាប់​លាងដៃ​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្រីក្រ​ចំនួន​៤០គ្រួសារ នៅ​សង្កាត់​បឹង​កន្សែង ក្រុង​បាន​លុង តាមរយៈ​មន្ទីរ​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ខេត្ត នា​ថ្ងៃទី​២៥ ខែមករា ឆ្នាំ​២០២១​​​។​
លោក ថៃ សាវុធ ចៅសង្កាត់រង​ទី​២ សង្កាត់​បឹង​កន្សែង​ បាន​ថ្លែង​អំណរ​​គុណ​ចំពោះ​អង្គការ UNICEF ដែល​បាន​ផ្ដល់នូវ​ធុង​លាងដៃ​នេះ ​សម្រាប់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​ខ្វះ​លទ្ធភាព​ក្នុង​ការទិញ​សម្ភារ​ប្រើប្រាស់​។​
សូមជម្រាបថា ​ធុង​សម្រាប់​លាងដៃ​ដែលជា​ជំនួយ​របស់​អង្គការ​UNICEF ផ្ដល់ជូន​ដល់​សង្កាត់​បឹង​កន្សែង​តាមរយៈ​មន្ទីរ​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ខេត្ត​សរុប​មាន​ចំនួន៣៣៣ធុង សម្រាប់​ចែកជូន​ដល់​​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​សង្កាត់ចំនួន​៥ភូមិ​។
ដោយឡែក​នៅ​ភូមិ​អូរ​កន្សែង សង្កាត់​បឹង​កន្សែង ត្រូវបាន​ផ្ដល់ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​ខ្វះ​លទ្ធភាព​ចំនួន​៤០គ្រួសារ ដែល​ក្នុង​មួយ​គ្រួសារ​ទទួលបាន​ធុង​លាងដៃ​ចំនួន​មួយ និង​សាប៊ូ៣​ដុំ​ផងដែរ​៕