ឯកឧត្ដម ឌី វិជ្ជា ដឹកនាំសមាជិកសមាជិកាគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជារាប់ពាន់នាក់ដង្ហែក្បួនបិទយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតក្នុងខេត្តស្វាយរៀង
ស្វាយរៀង ៖ ឯកឧត្ដម ឌី វិជ្ជា សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានក្រុងស្វាយរៀង ខេត្តស្វាយរៀង បានដឹកនាំសមាជិកសមាជិកា និងអ្នកគាំទ្រគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជារាប់ពាន់នាក់ដង្ហែក្បួននៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣នេះ ។
ក្នុងថ្ងៃបិទបញ្ចប់យុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោត សមាជិក សមាជិកាទាំងអស់សុទ្ធតែបានប្រកាស អំពាវនាវដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ សូមបោះឆ្នោតជូនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដែលមានសញ្ញាទេវតាបាចផ្កា លេខរៀងទី១៨ ដើម្បីគាំទ្រសម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ជានាយករដ្ឋមន្ត្រី នៅអាណត្តិទី៧ និងគាំទ្រឯកឧត្ដមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត ជាបេក្ខភាពនាយករដ្ឋមន្ត្រីនាពេលអនាគត ដើម្បីបន្តដឹកនាំប្រទេសឆ្ពោះទៅកាន់សុខសន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍកាន់តែរីកចម្រើន។
សូមបញ្ជាក់ផងដែរថា សម្រាប់យុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតជ្រើសរើសតំណាងរាស្រ្តអាណត្តិទី៧នេះ នឹងត្រូវបិទបញ្ចប់នៅថ្ងៃទី២១នេះហើយ ដែលបានចាប់ផ្ដើមចេញយុទ្ធនាការឃោសនារកសំឡេងឆ្នោតរយៈពេល២០ថ្ងៃ ពោលគឺចាប់តាំងពីថ្ងៃទី១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ រហូតដល់ថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣៕