កំណើនរថយន្តជាង ២ម៉ឺនគ្រឿង ធ្វើដំណើរតាមផ្លូវល្បឿនលឿន​ក្នុងថ្ងៃបោះឆ្នោត
យោងតាមរបាយការណ៍ចរាចរណ៍កាលពីថ្ងៃទី២៣ខែ មិថុនាឆ្នាំ២០២៣ របស់ក្រុមផ្លូវល្បឿនលឿនភ្នំពេញ​-ក្រុងព្រះ​សីហនុ បានបង្ហាញថា មានរថយន្តចំនួន ២០ ៤៩៤គ្រឿង បានធ្វើដំណើរលើផ្លូវល្បឿនលឿន។
ក្រុមផ្លូវល្បឿនលឿនភ្នំពេញ-ក្រុងព្រះសីហនុ បានបញ្ជាក់បែបនេះ«យើងបានសង្កេតឃើញថា មានប្រជាពលរដ្ឋជាច្រើន​បានជ្រើសរើសប្រើប្រាស់ផ្លូវល្បឿនលឿនសម្រាប់ការធ្វើដំណើរទៅចូលរួមការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសតំណាងរាស្រ្ត នីតិ​កាល​ទី៧ ព្រមទាំងការធ្វើដំណើរកំសាន្តនានា ដោយចំនួនចរាចរណ៍នេះ បានកើនឡើងយ៉ាងខ្លាំង​បើធៀបនឹងថ្ងៃ​ធម្មតា»។
ជាមួយនឹងកំណើននៃការធ្វើដំណើរនេះ ក្រុមហ៊ុនផ្លូវល្បឿនលឿនភ្នំពេញ-ក្រុងព្រះសីហនុ បានត្រួតពិនិត្យដោយ​ផ្ទាល់​តាមកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាព ដើម្បីធានាដល់សុវត្ថិភាពអ្នកដំណើរ ជាពិសេសចាត់ក្រុមការងារចុះ​ជួយសម្រួល​ចរាចរណ៍​នៅ​តាមច្រកចេញចូលឱ្យបានឆាប់រហ័សបំផុត។
បើតាមក្រុមផ្លូវល្បឿនលឿនភ្នំពេញ-ក្រុងព្រះសីហនុ «ការកើនឡើងនៃលំហូរចរាចរណ៍នេះបានសបញ្ជាក់​ឱ្យឃើញ​ពីសុខសន្តិភាព ស្ថេរភាពរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជានាពេលបច្ចុប្បន្ន»។
ទន្ទឹមនឹងនេះ ក្រុមហ៊ុនផ្លូវល្បឿនលឿនភ្នំពេញ-ក្រុងព្រះសីហនុ បានធ្វើការក្រើនរំលឹកដល់អ្នកបើកបរ និងអ្នករួមដំណើរ​ទាំងអស់ជាថ្មីទៀតថា ដើម្បីធានាបាននូវសុវត្ថិភាព ក្នុងការប្រើប្រាស់ផ្លូវល្បឿនលឿន ត្រូវបើកបរដោយគោរពច្បាប់ និងផ្លាកសញ្ញាកំណត់ល្បឿន ដែលបានបំពាក់នៅតាមបណ្តោយផ្លូវ ជាពិសេសត្រួតពិនិត្យយានយន្តឱ្យបានល្អិតល្អន់ តាមការ​ណែនាំរបស់ក្រុមហ៊ុន មុនពេលចូលមកប្រើប្រាស់ផ្លូវល្បឿនលឿន។
សូមបញ្ជាក់ថា ផ្លូវល្បឿនលឿន (Expressway) ពីភ្នំពេញទៅខេត្តព្រះសីហនុ ត្រូវបានដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់សាកល្បង​នៅក្នុងខែកក្កដា និងដាក់ប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ នាខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២។ ផ្លូវនេះមានតម្លៃវិនិយោគប្រមាណ ២ពាន់​លាន​ដុល្លារ មានប្រវែងជិត២០០គីឡូម៉ែត្រ ភ្ជាប់ពីសង្កាត់សំរោងក្រោម ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ទៅភូមិ១ សង្កាត់​លេខ៣ នៃក្រុងព្រះសីហនុ៕