– សាលាជាតិគយ ថ្នាក់ស្មើនាយកដា្ឋន។
អង្គភាពមូលដ្ឋាននៃអគ្គនាយកដ្ឋានគយ និងរដ្ឋាករកម្ពុជាមាន៖
– បណ្ដាសាខាគយនិងរដ្ឋាករ ដែលដឹកនាំដោយប្រធានមួយរូបមានឋានៈស្មើអនុប្រធាននាយកដ្ឋាននៅថ្នាក់កណ្តាល និងអនុប្រធានមួយចំនួនឋានៈស្មើប្រធានការិយាល័យនៅថ្នាក់កណ្តាលជាជំនួយការ។
-បណ្តាការិយាល័យគយនិងរដ្ឋាករ ក្រោមឱវាទសាខាគយនិងរដ្ឋាករដែលដឹកនាំដោយប្រធានមួយរូប មានឋានៈស្មើប្រធានការិយាល័យនៅថ្នាក់កណ្តាល និងអនុប្រធានមួយចំនួនឋានៈស្មើអនុប្រធានការិយាល័យនៅថ្នាក់កណ្តាលជាជំនួយការ។
ភារកិច្ចលេខាធិការដ្ឋាន និងនាយកដ្ឋាននៅក្នុងអង្គភាពគយនិងរដ្ឋាករ៖
-លេខាធិការដ្ឋាន បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារលេខាធិការដ្ឋាន របស់អគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា។
-នាយកដ្ឋានហិរញ្ញវត្ថុនិងបុគ្គលិក បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារ ហិរញ្ញវត្ថុនិងបុគ្គលិក។
-នាយកដ្ឋានផែនការនិងបច្ចេកទេស បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារ ផែនការនិងបច្ចេកទេស។
-នាយកដ្ឋានកិច្ចការច្បាប់និងទំនាក់ទំនងសាធារណៈ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារច្បាប់ និងទំនាក់ទំនងសាធារណះ។
-នាយកដ្ឋានសវនកម្មតយ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារសវនកម្មគយ។
-នាយកដ្ឋានបង្ការនិងបង្ក្រាបបទល្មើស បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារ បង្ការនិងបង្ក្រាបបទល្មើស។
-នាយកដ្ឋានរដ្ឋាករ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងាររដ្ឋាករ។
-នាយកដ្ឋានរបបតយ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងាររបបតយ។
-នាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងតំបន់រួចពន្ធ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារ គ្រប់គ្រងតំបន់រួចពន្ធ។
-នាយកដ្ឋានបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារ បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន។
-នាយកដ្ឋានសហប្រតិបត្តិការតយអន្តរជាតិ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើ ការងារសហប្រតិបត្តិការគយអន្តរជាតិ។
-នាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងការនាំចេញ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារ គ្រប់គ្រងការនាំចេញ។
-នាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាកររាជធានីភ្នំពេញ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា
លើការងារអនុលោមភាពនិងបង្ក្រាបបទល្មើសគយក្នុងភូមិសាស្ត្ររាជធានីភ្នំពេញ។
-សាលាជាតិគយ បំពេញមុខងារជាសេនាធិការឱ្យអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា លើការងារបណ្តុះបណ្តាល មុខជំនាញទាក់ទងនឹងគយនិងរដ្ឋាករ។