ថ្ងៃទី ១៦ កញ្ញា សម្តេច ហ៊ុន ម៉ាណែត នឹងបន្តបំពេញទស្សនកិច្ចនៅទីក្រុងណាននីង ដើម្បីចូលរួមពិព័រណ៌អាស៊ាន-ចិន
នៅថ្ងៃទី ១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ នឹងបន្តអញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ច នៅទីក្រុងណាននីង តំបន់ស្វយ័តក្វាងស៊ី ដើម្បីចូលរួមពិព័រណ៌អាស៊ាន-ចិន លើកទី ២០។ នេះបើតាមការឲ្យដឹងពីអ្នកនាំពាក្យនាយករដ្ឋមន្ត្រី។
នៅព្រឹកថ្ងៃទី ១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣នេះ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា និងលោកជំទាវ ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ អញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅប្រទេសចិនលើកដំបូង ក្នុងនាមជានាយករដ្ឋមន្ត្រី។
ដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ គឺតបតាមការអញ្ជើញរបស់លោក លី ឈាង នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន ចាប់ពីថ្ងៃទី ១៤ ដល់ថ្ងៃទី ១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣។ បន្ទាប់មក សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា នឹងបន្តអញ្ជើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ច នៅទីក្រុងណាននីង តំបន់ស្វយ័តក្វាងស៊ី។
លោក មាស សុភ័ណ្ឌ អ្នកនាំពាក្យនាយករដ្ឋមន្ត្រី មានប្រសាសន៍ប្រាប់ក្រុមអ្នកសារព័ត៌មានថា បន្ទាប់ពីបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅទីក្រុងប៉េកាំង ពោលគឺនៅថ្ងៃទី ១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នឹងបន្តដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា អញ្ជើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ច នៅទីក្រុងណាននីង តំបន់ស្វយ័តក្វាងស៊ី។
នៅក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នឹងជួបសម្ដែងការគួរសមជាមួយលោក លី នីង អគ្គលេខាធិការបក្សតំបន់ស្វយ័តក្វាងស៊ី ហើយនិងអញ្ជើញចូលរួមពិធីបើកពិព័រណ៍អាស៊ាន-ចិនលើកទី ២០ ព្រមទាំងអញ្ជើញកាត់ខ្សែបូរសម្ពោធពន្លាជាតិកម្ពុជា និងសម្ពោធស្ដង់ពិព័រណ៍កម្ពុជា ផងដែរ។
ក្នុងនោះដេរ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា ក៏នឹងអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ សេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម នៅក្នុងក្របខណ្ឌកិច្ចព្រមព្រៀងភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្រ្ដគ្រប់ជ្រុងជ្រោយលើកទី ៣៕