សហជីព និងនិយោជកបង្ហាញភាពពេញចិត្តចំពោះការដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលកម្មករថ្មីសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៤
ភាគីសហជីពតំណាងកម្មករនិយោជិត និងភាគីនិយោជកបានបង្ហាញនូវភាពពេញចិត្តយ៉ាងខ្លាំងចំពោះការដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលកម្មករនិយោជិតថ្មីចំនួន២០៤ដុល្លារក្នុង១ខែ ដែលនឹងចាប់ផ្តើមអនុវត្តពីថ្ងៃទី១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤តទៅ។
លោក គឹម​ ចាន់សំណាង តំណាងភាគីសហជីពបានឱ្យដឹងថា «សម្រាប់តួលេខប្រាក់ឈ្នួល២០៤ដុល្លារនេះ គឺភាគីសហជីពមានការពេញចិត្តទាំងអស់គ្នាដោយសារជាធម្មតាការដំឡើងប្រាក់ឈ្នួល គឺតែងតែស្រាវជ្រាវទាក់ទិននឹងទឡ្ហីការ
ណ៍ទាំង៧ចំណុច។ ប៉ុន្តែយ៉ាងណាក៏ដោយយើងក៏ត្រូវពិនិត្យលើការប្រកួតប្រជែងជាមួយប្រទេសជិតខាងដែរ។ បើក្នុងករណីដែលយើងដឹងថាស្ថានភាពនៅកម្ពុជាយើងក៏ដូចជាពិភពលោកទាំងមូលមានការប៉ះពាល់យើងមិនអាចយកតួលេខដែលខ្ពស់ពេកអាចធ្វើឱ្យការបញ្ចាទិញកាត់បន្ថយនោះទេ។ ដូច្នេះជាហេតុនាំឱ្យសហជីពទាំងអស់គ្នាត្រូវពិចារណាចុងក្រោយថាតើត្រូវបោះឆ្នោតយកតួលេខមួយណាដែលជាតួលេខមួយអាចបង្កើនការងារដល់បងប្អូនកម្មករកម្មការិនី»។
លោកសង្ឃឹមថា ការបញ្ជាទិញនឹងមានការកើនឡើងហើយបងប្អូននៅក្នុងគ្រួសារនីមួយៗ នឹងមានសមាជិកគ្រួសារទទួលបានការងារធ្វើកាន់តែច្រើនជីវភាពក៏កាន់តែកើនឡើងជាបន្តបន្ទាប់។ លោកបានបន្តទៀតថា «ខ្ញុំជឿថា បងប្អូនកម្មករភាគច្រើននឹងចូលរួមអបអរសាទរព្រោះថាបច្ចុប្បន្ននេះក្រុមការងារសហជីពយើងក៏បានចុះក្តាប់ទទួលព័ត៍មានពីបងប្អូនកម្មករគឺគាត់ចង់បានការងារធ្វើ»។
ចំណែកឧកញ៉ា ណាង សុធី តំណាងភាគីនិយោជកក៏បានលើកឡើងដែរថា តួលេខ២០៤ដុល្លារនេះជាគោលជំហរភាគីនិយោជកអាចទទួលយកបានដោយរីករាយ និងខិតខំព្យាយាមបំពេញភារកិច្ចឱ្យបានល្អជូនកម្មករនិយោជិត។ យ៉ាងណាក៏ដោយឧកញ៉ា ណាង សុធី ទទួលស្គាល់ថា ការតម្លើង២០៤ដុល្លារវាក៏ប៉ះពាល់ដែរតែយើងក៏បានសម្របសម្រួលពី
រាជរដ្ឋាភិបាលលើការបញ្ចុះបន្ថយភស្តុភារកម្មលើអត្រាមួយហើយភាគីនិយោជកសួមអរគុណសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដែលបានជួយសម្របសម្រួលការងារនេះ។
គួរបញ្ជាក់ថា ភាគីសហជីពបានដាក់សំណើរឱ្យរដ្ឋាភិបាលជួយសម្រួលបញ្ចុះភស្តភារកម្មប្រមាណ​៣៥%​ដើម្បីជួយ​សម្រួល​ដល់ការធ្វើអាជីវកម្មប្រចាំថ្ងៃ៕