មានបញ្ហាពេលឆ្លងកាត់ព្រំដែន ពលករខ្មែរអាចទាក់ទងមកលេខ Hotline ចំនួនពីរខ្សែ
ប្រសិនបើមានបញ្ហាប្រឈមពាក់ព័ន្ធនឹងការធ្វើដំណើរចេញ-ចូល និងឆ្លងកាត់ព្រំដែន ប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេសពលករខ្មែរ អាចទំនាក់ទំនងមកគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចត្រួតពិនិត្យ និងដោះស្រាយបញ្ហាដំណើរចេញ-ចូលរបស់ពលករខ្មែរនៅតាមព្រំដែនបាន តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ១២៤៤ និងប្រព័ន្ធតេលេក្រាម ០៩៧ ៥៥៥ ១២៤៤។
សេចក្តីជូនដំណឹងរបស់គណៈកម្មការចំពោះកិច្ចត្រួតពិនិត្យ និងដោះស្រាយបញ្ហាដំណើរចេញ-ចូលរបស់ពលករខ្មែរតាមព្រំដែនកម្ពុជា ចុះថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ បានជូនដំណឹងដល់សាធារណជន ឬពលករខ្មែរ ដែលធ្វើដំណើរចេញ-ចូលតាមច្រកព្រំដែនទាំងអស់ ឱ្យបានដឹងថា គណៈកម្មការចំពោះកិច្ច បានរៀបចំប្រព័ន្ធទំនាក់ទំនងទាន់ហេតុការណ៍ ដែលមានមធ្យោបាយសម្រាប់ទំនាក់ទំនងជាលេខទូរស័ព្ទ Hotline ១២៤៤ ដោយឥតគិតថ្លៃ និងប្រព័ន្ធតេលេក្រាម (Telegram) ០៩៧ ៥៥៥ ១២៤៤។
បើតាមសេចក្ដីជូនដំណឹងនេះ សាធារណជន ឬជាពិសេសពលករខ្មែរទាំងឡាយ ដែលមានបំណងចង់ផ្តល់ព័ត៌មាន ឬ សំណូមពរផ្សេងៗពាក់ព័ន្ធនឹងភាពមិនប្រក្រតីក្នុងពេលធ្វើដំណើរចេញ-ចូល និងឆ្លងកាត់ព្រំដែនកម្ពុជា អាចទាក់ទងមកគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចបាន តាមប្រព័ន្ធទំនាក់ទំនងទាន់ហេតុការណ៍ខាងលើនេះ។
គួរជម្រាបថា កាលពីពាក់កណ្ដាលខែកញ្ញា កន្លងទៅ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានចេញសេចក្ដីសម្រេចមួយឱ្យបង្កើតគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចត្រួតពិនិត្យ និងដោះស្រាយបញ្ហាដំណើរចេញ-ចូលរបស់ពលករខ្មែរនៅតាមព្រំដែនរបស់កម្ពុជា។ គណៈកម្មការចំពោះកិច្ចនេះ ត្រូវដឹកនាំដោយលោកឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី នេត សាវឿន ជាប្រធាន លោក គៀត ច័ន្ទថារិទ្ធ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ ជាអនុប្រធានប្រចាំការ លោក សំរិទ្ធ ឌី រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ ជាអនុប្រធាន លោក សៀក សុជាតិ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការពារជាតិ ជាអនុប្រធាន និងប្រធានអង្គភាពជំនាញមួយចំនួនទៀត រួមទាំងអភិបាលខេត្តជាប់ព្រំដែនផង ជាសមាជិក។
ការបង្កើតគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចត្រួតពិនិត្យ និងដោះស្រាយបញ្ហាដំណើរចេញ-ចូលរបស់ពលករខ្មែរនៅតាមព្រំដែន នាពេលនេះ ខណៈកន្លងមក រាល់ការចេញចូល និងការឆ្លងដែនរបស់ពលរដ្ឋ ជាពិសេសពលករ ដែលតែងជួបបញ្ហាលំបាកមួយចំនួនលើភាពមិនប្រក្រតីផ្សេង ពិសេសការទារកម្រៃក្រៅផ្លូវការ៕