គ្រោះថ្នាក់ចរាចរនៅទីក្រុងបាងកក ស្លាប់ពលករខ្មែរម្នាក់ និងរបួសធ្ងន់ម្នាក់
ប្រទេសថៃ ៖ យ៉ាងហោចណាស់ក៏មានពលករខ្មែរចំនួន ២ នាក់ដែរ ដែលបានស្លាប់ និងរងរបួស នៅក្នុងចំណោមជនរងគ្រោះសរុបចំនួន ៩ នាក់ បន្ទាប់ពីមានឧបទ្ទវហេតុគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍មួយបានកើតឡើង នៅក្នុងទីក្រុងបាងកក រវាងរថយន្ត និងរថយន្តចំនួន ៣ គ្រឿង។
ហេតុការណ៍ដ៏រន្ធត់នេះបានកើតឡើង កាលពីវេលាម៉ោង ៨ និង ៣០ នាទី ព្រឹក ថ្ងៃទី ២ ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២០នៅតាមបណ្តោយផ្លូវ កានចៈណាភិសេត ក្នុងសង្កាត់ខ្វែងឈីមភ្លី ខណ្ឌ តាក់លីងឆាន់ ក្រុងបាងកក
ប្រទេសថៃ ដែលក្នុងនោះមានរថយន្តមួយគ្រឿង កំពុងដឹកកម្មករខ្មែរថៃ ចំនួន ៩ នាក់ ផងដែរ ដែលពួកគេ
កំពុងចេញទៅរៀបចំសួនអោយអតិថិជន។
បើតាមការរៀបរាប់ពីអ្នកបើកបររថយន្តកង់ ១០ ឈ្មោះ ធី តិផុង អាយុ ៥៣ ឆ្នាំ ដែលមានផ្ទុកដែកទម្ងន់ជាង ៤០ តោនផងនោះ បាននិយាយថា ខ្លួនត្រូវបានគេអោយដឹកដែកចេញពីខេត្ត ប៉ាធុំថានី ឆ្ពោះទៅកាន់តំបន់ព្រះរាម២
លុះពេលមកដល់ត្រង់កន្លែងកើតហេតុ ខ្លួនបានឃើញមានរថយន្តអុីស៊ុយស៊ុយ ១ គ្រឿង ដែលមានដឹកមនុស្សពេញ បានបើកមកពីមុខជាធម្មតា ប៉ុនតែនៅពេលនោះគាត់ក៏បានឃើញ រថយន្តរ៉ូលេត កំពុងបោះពួយមកពីក្រោយ យ៉ាងលឿន ហើយក៏បានបុកចំពីក្រោយរថយន្តដឹកកម្មករនោះ បណ្តាលអោយរថយន្តដឹកកម្មករ
ក្រឡាប់ធ្លាក់មនុស្សពេញផ្លូវ គឺនៅពេលនោះហើយដែលគាត់ខំប្រឹងជាន់ហ្វ្រាំងប៉ុនតែវាមិនសូវជាប់ទេ ដោយសារតែទម្ងន់នៃការដឹក ជាង ៤០ តោន ដូច្នេះហើយបានជាត្រូវកិនទៅលើកម្មករចំនួន ៣ នាក់ ដែលពួកគេបានខ្ទាតចូលមកក្រោមកង់រថយន្ត។