កម្មករ-និយោជិត សរសើរថា ពេលមកបើកលុយ ក្រសួងការងារ បានយកចិត្តទុកដាក់លើសពីការរំពឹងទុក
កម្មករ​ផ្ទុះ​ការ​កោតសរសើរ​ចំពោះ​រាជរដ្ឋាភិបាល ដែល​មាន​ក្រសួង​ការងារ​ជា​សេនាធិការ និង​មន្ត្រី​អាជ្ញាធរ​ពាក់ព័ន្ធ បាន​យកចិត្តទុកដាក់​យ៉ាង​ខ្លាំង​ចំពោះ​កម្មករ-និយោជិត នៃ​​រោងចក្រ Y & W កំពុង​សម្រុក​មក​បើក​ប្រាក់ឈ្នួល និង​ប្រាក់​បំណាច់​ផ្សេងៗ នៅ​សាលា​ខណ្ឌ​ដង្កោ។
អ្នកនាង យី សោភា កម្មការិនី នៃ​រោងចក្រ Y & W បាន​ថ្លែង​ថា មន្ត្រី​សម្របសម្រួល​របស់​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ និង​មន្ត្រី​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន បាន​យកចិត្តទុកដាក់​ខ្លាំង​ចំពោះ​កម្មករ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​មក​បើក​ប្រាក់​នៅ​សាលា​ខណ្ឌ។
អ្នកនាង កត់​សម្គាល់​ឃើញ​ថា ក្រសួង បាន​រៀបចំ​ពី​លំហូរ និង​តម្រាយ​ណែនាំ​បាន​យ៉ាង​ល្អ គ្មាន​ឧបសគ្គ​សម្រាប់​ការ​បើក​ប្រាក់​ឡើយ។ បន្ថែម​ពី​នេះ មន្ត្រី បាន​គិតគូរ​លំអិត​លើ​ការ​ផ្តល់​ទឹក​សុទ្ធ ភេសជ្ជៈ និង​នំប៉័ង ដើម្បី​ជួយ​សម្រួល​ដល់​កម្មករ​ថែម​ទៀត​ផង។
ចំណែក លោក សាន វាសនា កម្មករ​ផ្នែក​ដេរ នៃ​​រោងចក្រ Y & W បាន​សង្កេត​ឃើញ​ថា អាជ្ញាធរ ក៏បាន​រៀបចំ​រោង​កង្ហារ កៅអី​អង្គុយ ដើម្បី​សម្រួល​ដល់​កម្មករ​ថែម​ទៀត​ផង។ សម្រាប់​កម្មករ​រូប​នេះ ការ​យកចិត្តទុកដាក់​បែបនេះ​របស់ រាជរដ្ឋាភិបាល គឺ​គួរ​ឱ្យ​សរសើរ​ណាស់ មិន​នឹកស្មាន​ដល់។
ដោយឡែក លោក ហ្វា សាលី ដែល​ជា​ប្រធាន​សម្ព័ន្ធ​សហជីព​ជាតិ បាន​វាយតម្លៃ​ខ្ពស់​ចំពោះ​ការ​រៀបចំ​របស់ រាជរដ្ឋាភិបាល ដែល​គិតគូរ​បាន​ល្អិតល្អន់ និង​ធ្វើ​ឱ្យ​ដំណើរការ នៃ​ការ​បើក​ប្រាក់ឈ្នួល​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ដោយ​រលូន។
ចំពោះ​ការ​ត្រៀម​លើ​ការ​បើក​ប្រាក់ឈ្នួល និង​ប្រាក់​បំណាច់ ជូន​កម្មករ-និយោជិត នៃ​រោងចក្រ Y & W នេះ ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ និង​អាជ្ញាធរ​ពាក់ព័ន្ធ បាន​ពង្រាយ​កម្លាំង​សន្តិសុខ មន្ត្រី​ពេទ្យ ដើម្បី​សង្គ្រោះ​បឋម រថយន្តក្រុង​ដើម្បី​ដឹក​កម្មករ ការ​ត្រៀម​ទឹក​សុទ្ធ នំប៉័ង ភេសជ្ជៈ ក្នុង​គោលបំណង​ជួយ​សម្រួល​ដល់​កម្មករ-និយោជិត​ទាំងអស់ ក្នុង​អំឡុង​ពេល​បើក​ប្រាក់ឈ្នួល​នេះ។
សូម​បញ្ជាក់​ថា ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ បាន​ចាប់ផ្ដើម​ការ​បើក​ថវិកា​ជូន​កម្មករ-និយោជិត នៃ​​រោងចក្រ Y & W ចាប់​តាំងពី​រសៀល​ម៉ោង ១ ថ្ងៃ​សុក្រ ទី ២២ ខែ​មីនា មក។ ក្នុង​នោះ មាន​កម្មករ​ប្រមាណ ២ ពាន់​នាក់ បាន​ទទួល​ប្រាក់ឈ្នួល​របស់​ខ្លួន។ នេះ​បើ​តាម​សេចក្ដីប្រកាស​របស់ ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ កាលពី​ថ្ងៃ​សុក្រ ទី ២២ ខែ​មីនា ឆ្នាំ ២០២៤ ម្សិលមិញ៕