សាលាជាតិរដ្ឋបាលមូលដ្ឋាន ចុះMoU ជាមួយអង្គការអាក់សិនអេតអន្តរជាតិ ដើម្បីលើកកម្ពស់ការស្រាវជ្រាវ
សាលាជាតិរដ្ឋបាលមូលដ្ឋាន-ក្រសួងមហាផ្ទៃ និងអង្គការអាក់សិនអេតអន្តរជាតិកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី ១៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២៤ បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ដើម្បីលើកកម្ពស់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគីលើផ្នែកអប់រំ និងការសិក្សាស្រាវជ្រាវ។
ពិធីនេះរៀបចំឡើងនៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ តំណាងដោយលោក សូ មុនីរក្សា នាយកសាលាជាតិរដ្ឋបាលមូលដ្ឋាន-ក្រសួងមហាផ្ទៃ និងតំណាងដោយ លោកស្រី ម៉ាក ច័ន្ទស៊ីថា នាយិកាប្រចាំប្រទេសនៃអង្គការអាក់សិនអេតអន្តរជាតិកម្ពុជា ក្រោមអធិបតីភាពលោក ទូច វិសាលសុខ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ។
ក្រសួងមហាផ្ទៃ គូសបញ្ជាក់ថា ៖«អនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ក្នុងគោលបំណង ដើម្បីលើកកម្ពស់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងការគាំទ្រគ្នាទៅវិញទៅមករវាងគូភាគីពាក់ព័ន្ធការសិក្សាអប់រំ ការបណ្តុះបណ្តាល ការស្រាវជ្រាវ ព្រមទាំងការអនុវត្តគម្រោងផ្សេងៗ»។
ពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នានេះប្រព្រឹត្តទៅដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការចំណុះសាលាជាតិរដ្ឋបាលមូលដ្ឋាន ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីអង្គការអាក់សិនអេតអន្តរជាតិកម្ពុជា ព្រមទាំងនាយក នាយិកាប្រតិបត្តិនៃអង្គការជាដៃគូ សរុបប្រមាណ៥៨រូប៕