អ្នកនាំពាក្យការងារ អំពាវនាវកម្មករ-និយោជិត ត្រូវថែរក្សាសុខភាពឱ្យបានល្អ ក្នុងរដូវភ្លៀង
លោក កត្តា អ៊ន រដ្ឋលេខាធិការ និងជាអ្នកនាំពាក្យក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានអំពាវនាវដល់កម្មករ-និយោជិត ត្រូវថែរក្សាសុខភាពឱ្យបានល្អនៅក្នុងរដូវភ្លៀងធ្លាក់នេះ ដើម្បីចៀសវាងនូវការឆ្លងជំងឺតម្កាត់នានាដែលបណ្តាលមកពីការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ។
លោក កត្តា អ៊ន បានមានប្រសាសន៍នៅព្រឹកថ្ងៃទី ២៣ ឧសភា នេះថា «នារដូវវស្សានេះ សូមបងប្អូនកម្មករ-និយោជិត ថែរក្សាសុខភាពតាមរយៈការបរិភោគអាហារមានអនាម័យ ចៀសវាងការរាករូស ពេលធ្វើដំណើរត្រូវមានឆ័ត្រ ឬអាវភ្លៀង ឬវត្ថុបិទបាំងភ្លៀង ចៀសវាងឆ្លងជំងឺផ្ដាសាយ»។
លោកក៏បានណែនាំដល់កម្មករ-និយោជិត ពេលបើកបរត្រូវមានការប្រុងប្រយ័ត្ន និងគោរពច្បាប់ចរាចរ ក្នុងពេលមានភ្លៀង ដើម្បីចៀសវាងនូវគ្រោះថ្នាក់ផ្សេងៗ។
លោកបានបញ្ជាក់ថា ពេលកម្មករ-និយោជិតទទួលបានសុខភាពល្អ នឹងចូលរួមចំណែកបង្កើនផលិតកម្មរោងចក្រកាន់តែខ្ពស់ ក៏ដូចជាជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅបានប្រសើរផងដែរ។
យោងតាមសេចក្ដីជូនដំណឹងរបស់ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម បានឱ្យដឹងថា ដោយមានសម្ពាធទាបគ្របដណ្ដប់មកលើឈូងសមុទ្រថៃ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ភាគកណ្តាល នៃអាងទន្លេមេគង្គ និងសមុទ្រចិនខាងត្បូង ស្ថានភាពបែបនេះ នឹងធ្វើឱ្យរាជធានី-ខេត្តភាគច្រើន នៃប្រទេសកម្ពុជា អាចមានភ្លៀងផ្គររន្ទះ និងខ្យល់កន្ត្រាក់គ្របដណ្ដប់លើផ្ទៃដី ៣០% ចាប់ពីថ្ងៃទី ២៣ ដល់ថ្ងៃទី ២៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២៤៕