5 – pk 130 to pk 160 :កៅស៊ូ
6- pk 160 to pk 175 : ក្រួស​ក្រហម
7- pk 175 to pk 198 ( កោះ​កុង) : កៅស៊ូ
យ៉ាងណាមិញ លោក ផន រឹម មន្រ្តី​អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួង​សាធារណការ​និង​ដឹកជញ្ជូន​បាន​ឲ្យ​កម្ពុជា​ថ្មី​ដឹង​ថា ទោះបី​កំណាត់​ផ្លូវ​ខ្លះ​នៅ​ជា​គ្រួស​ក្រហម​ ប៉ុន្តែ​អ្នក​បើកបរ​អាច​ធ្វើ​ដំណើរ​បាន​ដោយ​រលូន​​មិន​មាន​បញ្ហា​អី​នោះ​ទេ។
ផ្លូវជាតិលេខ ១០ ​សាងសង់​លាត​សន្ធឹង​ពី​ស្រុក​សំឡូត នៃ​ខេត្ត​បាត់ដំបង ឆ្លងកាត់ស្រុកវាលវែង នៃខេត្តពោធិ៍សាត់ បន្ត​រហូត​ដល់​ខេត្តកោះកុង ដែល​វឌ្ឍនភាព​គិត​ត្រឹម​ខែ​មេសា​ឆ្នាំ ២០២៤ សម្រេចការ​ស្ថាបនា​​បាន​ជាង ៨៤%។
ផ្លូវនេះ​មាន​ប្រវែង​សរុប​ ១៩៧,៦៩៧ គីឡូម៉ែត្រ សាងសង់​ដោយ​មាន​ទទឹង​តួ​ផ្លូវ ៩ ម៉ែត្រ ជា​ប្រភេទ​ផ្លូវ​កៅស៊ូ​ពីរ​ស្រទាប់ (DBST)​។ ក្នុង​គម្រោង​មាន​ការ​សាងសង់​ស្ពាន​ចំនួន ២៨ កន្លែង ​ប្រវែង​ ១.៧២១,៤៦ម៉ែត្រ ដែល​ក្នុងនោះ​មានស្ពានខ្ពស់​ជាងគេ​ដែលមានកម្ពស់ ៧៥ ម៉ែត្រ បណ្តោយ ៥៣០ ម៉ែត្រ និងទទឹង ១០ ម៉ែត្រ។
ផ្លូវ​ជាតិលេខ ១០ ជា​បណ្តាញ​ផ្លូវ​គមនាគមន៍ដ៏សំខាន់​​សម្រាប់សម្រួល​ការ​តភ្ជាប់ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​និង​ដឹកជញ្ជូន​ពី​ខេត្ត​ភាគ​ពាយ័ព្យ​មាន​ខេត្ត​បាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ និង​ប៉ៃលិន មក​កាន់​ខេត្ត​ជាប់​សមុទ្រ ហើយ​តាម​ផែនការ​នឹង​បញ្ចប់​ទាំង​ស្រុង​​នៅ​ឆ្នាំ ២០២៥​៕