5 – pk 130 to pk 160 :កៅស៊ូ
6- pk 160 to pk 175 : ក្រួសក្រហម
7- pk 175 to pk 198 ( កោះកុង) : កៅស៊ូ
យ៉ាងណាមិញ លោក ផន រឹម មន្រ្តីអ្នកនាំពាក្យក្រសួងសាធារណការនិងដឹកជញ្ជូនបានឲ្យកម្ពុជាថ្មីដឹងថា ទោះបីកំណាត់ផ្លូវខ្លះនៅជាគ្រួសក្រហម ប៉ុន្តែអ្នកបើកបរអាចធ្វើដំណើរបានដោយរលូនមិនមានបញ្ហាអីនោះទេ។
ផ្លូវជាតិលេខ ១០ សាងសង់លាតសន្ធឹងពីស្រុកសំឡូត នៃខេត្តបាត់ដំបង ឆ្លងកាត់ស្រុកវាលវែង នៃខេត្តពោធិ៍សាត់ បន្តរហូតដល់ខេត្តកោះកុង ដែលវឌ្ឍនភាពគិតត្រឹមខែមេសាឆ្នាំ ២០២៤ សម្រេចការស្ថាបនាបានជាង ៨៤%។
ផ្លូវនេះមានប្រវែងសរុប ១៩៧,៦៩៧ គីឡូម៉ែត្រ សាងសង់ដោយមានទទឹងតួផ្លូវ ៩ ម៉ែត្រ ជាប្រភេទផ្លូវកៅស៊ូពីរស្រទាប់ (DBST)។ ក្នុងគម្រោងមានការសាងសង់ស្ពានចំនួន ២៨ កន្លែង ប្រវែង ១.៧២១,៤៦ម៉ែត្រ ដែលក្នុងនោះមានស្ពានខ្ពស់ជាងគេដែលមានកម្ពស់ ៧៥ ម៉ែត្រ បណ្តោយ ៥៣០ ម៉ែត្រ និងទទឹង ១០ ម៉ែត្រ។
ផ្លូវជាតិលេខ ១០ ជាបណ្តាញផ្លូវគមនាគមន៍ដ៏សំខាន់សម្រាប់សម្រួលការតភ្ជាប់ការធ្វើដំណើរនិងដឹកជញ្ជូនពីខេត្តភាគពាយ័ព្យមានខេត្តបាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ និងប៉ៃលិន មកកាន់ខេត្តជាប់សមុទ្រ ហើយតាមផែនការនឹងបញ្ចប់ទាំងស្រុងនៅឆ្នាំ ២០២៥៕