សហជីព​នៅ​កម្ពុជា អំពាវនាវ​ឱ្យ​កម្មករ និង​ជនរួមជាតិ​ចូលរួម «​មូលនិធិ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​តាម​ព្រំដែន​»
ភ្នំពេញ​ ៖​ លោក ប៉ាវ ស៊ីណា ប្រធាន​សម្ព័ន្ធ​សហជីព​ចលនា​កម្មករ អំពាវនាវ​ដល់ក​ម្មក​រ​និយោជិត និង​ជនរួមជាតិ​ទាំងអស់ ចូលរួម «​មូលនិធិ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​តាម​ព្រំដែន​» ដោយ​ស្ម័គ្រចិត្ត​ដើម្បី​បណ្តុះ​ស្មារតី​ជាតិនិយម រួមចំណែក​ក្នុងការ​ការពារ​បូរណភាព​ទឹកដី​។
លោក​ប៉ាវ ស៊ីណា បាន​លើក​ឡើង​ថា ការ​ចូលរួម​ចំណែក​ជាមួយ​រាជរដ្ឋាភិបាល​តាមរយៈ​គាំទ្រ​មូលនិធិ​នេះ គឺជា​ការ​ឈឺឆ្អាល និង​ខ្វល់ខ្វាយ​រឿង​សង្គមជាតិ​។​ការចូលរួម​«​មូលនិធិ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​តាម​ព្រំដែន​»​នេះ​មិនមែន​ជា​ការគាបសង្កត់ ឬ​ជញ្ជក់​ឈាម​រាស្ត្រ​ដូច​មតិ​មួយ​ចំនួន​លើកឡើង​នោះទេ​។
ជាក់​ស្តែង​ប្រជាពលរដ្ឋ​គ្រប់​ភាគី​ទាំងអស់ ផុសផុល សកម្ម​ចូលរួម​ក្នុង​មូលនិធិ​នេះ​គ្មាន​អ្នកមានអំណាច បុគ្គល​ឬ​ក្រុម​ណាមួយ​បង្ខិតបង្ខំ​ដាក់​សម្ពាធ​ក្នុងការ​ចូលរួម​ឡើយ​។
​លោក​ថ្លែង​ថា «​ខ្ញុំ​គិត​ថា វា​ជា​ឱកាស​ដែល​ពលរដ្ឋ​យើង​ទាំងអស់ ក៏ដូចជា​បងប្អូន កម្មករ កម្មការិនី​ទាំងអស់​ត្រូវ​បង្ហាញ​ពី​ចលនា​ជាតិនិយម​។ ​ដូចគ្នា​ដែរ ធ្វើ​ម៉េច​ចូលរួម​បរិច្ចាគ​ជាមួយ​មូលនិធិ​នេះ​តាម​លទ្ធភាព​រៀងៗ​ខ្លួន មិន​មាន​ការ​បង្ខិតបង្ខំ​ទេ ដើម្បី​បង្ហាញ​ពី​ទឹកចិត្ត​របស់​ពួកយើង​ក្នុងការ​ឈឺឆ្អាល​រឿង​សង្គមជាតិ​របស់​យើង​»​។
លោក​ប្រធាន​សម្ព័ន្ធ​សហជីព​ចលនា​កម្មករ មើល​ឃើញ​ថា អ្នកមាន​ទស្សនៈ​ប្រឆាំង​បើទោះបីជា​រដ្ឋាភិបាល​បានល្អ​យ៉ាងណាក៏ដោយ​ក៏​ពួកគេ​មើលមិនឃើញ និង​មិន​យល់ស្រប​នោះដែរ ប៉ុន្តែ​ក្នង​នាម​លោក​មាន​ជំហរ​ឯករាជ្យ​មើលឃើញ​ថា ​អ្វី​ដែល​រដ្ឋាភិបាល​បានធ្វើ​គឺជា​រឿង​ត្រឹមត្រូវ​៕​