ពលរដ្ឋប្រកបរបរសេដ្ឋកិច្ចក្រៅប្រព័ន្ធ ពេញចិត្តចូលរួមបរិច្ចាកថវិការផ្ទាល់ខ្លួន ជាមួយមូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន
ប្រជាពលរដ្ឋជាអ្នកប្រកបរបរសេដ្ឋកិច្ចក្រៅប្រព័ន្ធ បង្ហាញក្តីពេញចិត្ត និងសប្បាយរីករាយក្នុងការចូលរួមបរិច្ចាកថវិការ ជាមួយ មូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅតាមព្រំដែន។
លោក ហង្ស រ៉ាវី ជាប្រធានសហភាពសហជីពរក្សាសិទ្ធិកម្មករកម្ពុជា តំណាងសមាគមអ្នកដឹកជញ្ចូនត្រីចក្រ យានយន្តសន្តិភាពបានឱ្យដឹងថា លោករួមទាំងអ្នកប្រកបរបរសេដ្ឋកិច្ចក្រៅប្រព័ន្ធចំណុះសមាគមទាំងអស់ បានបរិច្ចាកថវិការផ្ទាល់ខ្លួនរួចរាល់ជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ដើម្បីជាការចូលរួមចំណែកលើការអភិវឌ្ឍន៍តំបន់នៅតាមបន្ទាត់ព្រំដែន ឱ្យមានការរីកចម្រើនកាន់តែខ្លាំង ។
ពលរដ្ឋអ្នករត់ម៉ូតូ passapp ជាមុខរបរសេដ្ឋកិច្ចក្រៅប្រព័ន្ធ បានប្រាប់ថា ត្បិតថវិការចរិច្ចាកចូលរួមតិចតួចក៏ពិតមែន ប៉ុន្តែពួកគាត់សប្បាយចិត្តក្នុងការផ្តល់ជូនរាជរដ្ឋាភិបាល។ ពួកគាត់បន្ថែមថា តំបន់ព្រំដែន ពុំមែនជាតំបន់ដែលពួកគាត់រស់នោះទេ ប៉ុន្តែវាស្ថិតក្នុងប្រទេសជាតិរបស់ពួកគាត់ ដូច្នោះហើយពួកគាត់ចង់មើលឃើញប្រទេសជាតិរបស់ខ្លួនមានការអភិវឌ្ឍន៍ និងមិនចង់ឃើញមានភ្លើងសង្គ្រាមដូចក្រុមជ្រុលនិយមមួយក្ដាប់តូចនៅក្រៅប្រទេសញុះញង់នោះឡើយ។
គួរបញ្ជាក់ថា មូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន ដែលផ្តួចផ្តើមដោយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានទទួលការគាំទ្រយ៉ាងផុសផុលបំផុតពីសំណាក់ប្រជាពលរដ្ឋនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ដោយពលរដ្ឋបានបរិច្ចាកថវិការតាមលទ្ធិភាព និងបានបង្ហោះជាសាធារណៈតាមបណ្តាញសង្គមអំពីសកម្មភាព នៃការពេញចិត្តក្នុងការចូលរួមចំណែកជាមួយការអភិវឌ្ឍន៍សង្គមជាតិ៕