រដ្ឋបាល​រាជធានី​កំពុង​រៀប​ការ៉ូ​ឡា​លើ​ចិញ្ចើមផ្លូវបន្តទៀត​ចាប់​ពី​ស្ពាន​អាកាស​៥​មករា ដល់​ស្ពាន​អា​កាស​ផ្សារ​ដី​ហុយ​
ក្រោម​ការដឹកនាំ​របស់​លោក ឃួង ស្រេង ជា​អភិបាល​បាន​នឹង​កំពុង​យកចិត្តទុកដាក់​ខ្លាំងណាស់ លើ​ការងារ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​នានា នៅក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដូចជា​ការរៀបចំ​បណ្ដា​ញ​លូទឹក ស្ដារ​ប្រឡាយ ការស្ថាបនា​ជួសជុល​ផ្លូវ​សាធារណៈ ស្ពាន​អាកាស ការរៀបចំ​ការ៉ូឡា​លើ​ចិញ្ចើមផ្លូវ​សា​ធារណៈ​សម្រាប់​អ្នក​ថ្មើរជើង ការកសាង​សួនច្បារ​សាធារណៈ ដាំ​ផ្កា​ចម្រុះ​ពណ៌ និង​ការដាំ​ដើមឈើ ដើម្បីឲ្យ​ទីក្រុង​មាន​ពណ៌​បៃតង ស្រស់ស្អាត​។​
បើទោះបី​ស្ថានភាព​កូ​វីដ​-១៩​បាននឹងកំពុង​រីក​រា​ល​ដាល​ចូលក្នុង​សហគមន៍​ជាថ្មី ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍​សហគមន៍​២០​កុម្ភៈ​ក៏ដោយ ក៏​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញនៅតែ​បន្តការងារ​អភិវឌ្ឍន៍​ដែរ មានន័យថា ដៃ​ម្ខាង​អភិវឌ្ឍន៍​លើ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​នានា​ និង​ដៃ​ម្ខាង​ទៀត​ទប់ស្កាត់​ជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩ ។
ជាក់ស្តែង​នៅពេលនេះការរៀប​ការ៉ូឡានៅលើ​ចិញ្ចើមមហាវិថី​សហព័ន្ធរុស្ស៊ី​ផ្នែក​ខាងត្បូង​ដោយ​ចាប់​ផ្ដើម​ពី​ស្ពាន​អាកាស​៥​មករា (​ស្ពាន​អាកាស​តិច​ណូ )​ដល់​ស្ពាន​អាកាស​ផ្សារ​ដី​ហុយ នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​០៩ មីនា​នេះ ក្រុមការងារ​បាននឹងកំពុង​ធ្វើ​សកម្មភាព​យ៉ាងសកម្ម​ក្នុង​សកម្មភាព​រៀប​កូរ៉ូឡា​នេះ ដើម្បី​ឲ្យរាជធានី​ភ្នំពេញ​កាន់តែ​មាន​សោ​ភណ្ឌ​ភាព​ និង​អាចឲ្យ​អ្នក​ថ្មើរជើង​អាចធ្វើ​ដំណើរ​បាន​ស្រួល ខណៈ​ដែល​ការរៀបចំ​ការ៉ូឡា នៅ​ចំហៀង​ខាងជើង​ផ្លូវ​សហព័ន្ធរុស្ស៊ី​នេះសម្រេចបាន១០០%​ហើយ​នោះ​។​
ប្រធាន​មន្ទីរ​សាធារណការ​និង​ដឹកជញ្ជូន​រាជធានី​ភ្នំពេញ​លោក សាំ​ ពិសិដ្ឋ ធ្លាប់បាន​បញ្ជាក់​ឲ្យដឹង​ហើយ​ថា ជា​គម្រោង​របស់​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ គឺ​ត្រូវ​រៀប​ការ៉ូឡា​នេះ តាម​បណ្តោយ​សងខាង​ផ្លូវ​សហព័ន្ធរុស្ស៊ី​ដោយ​ចាប់ពី​ពោធិ៍ចិនតុង​រហូតដល់​មន្ទីរពេទ្យ​ព្រះអង្គឌួង ។ ចំពោះ ជំហាន​ទី​១ ក្រុម​ការ​ងារ បាន​រៀប​ការ៉ូឡា​ពី​ស្ពាន​អាកាស ៧​មករា (​ស្ពាន​អាកាស​លោកសង្ឃ​) និង​រហូតដល់​ពេទ្យ​អង្គឌួង ។​
សម្រាប់​ពេលនេះ ក្រុមការងារ​នេះ​បាន​កំពុង​ធ្វើ​សកម្មភាព​រៀប​ការ៉ូឡា​យ៉ាងសកម្ម នៅលើ​ចិញ្ចើម មហាវិថី​សហព័ន្ធរុស្ស៊ី​ផ្នែក​ខាងត្បូង​ដោយ​ចាប់ផ្ដើម​ពី​ស្ពាន​អាកាស​៥​មករា (​ស្ពាន​អាកាស​តិច​ណូ )​ដល់​ស្ពាន​អាកាស​ផ្សារ​ដី​ហុយ ខណៈដែល​ការរៀបចំ​ការ៉ូឡា នៅ​ចំហៀង​ខាងជើង​ផ្លូវ​សហព័ន្ធរុស្ស៊ី​នេះ​ក្រុមការងារ​អនុវត្ត​សម្រេចបាន ១០០%​ហើយ​នោះ​។​
គួរ​បញ្ជាក់ថា លោក ឃួ​ង ស្រេង អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ជាមួយ​មន្ត្រី​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ​ចំណុះឱ្យ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​នាពេល​កន្លងមកនេះ លោក​ធ្លាប់​បានបញ្ជាក់​ហើយ​ថា នៅលើ​ចិញ្ចើមផ្លូវ​តាម​បណ្តោយ​មហាវិថី​សហព័ន្ធរុស្ស៊ី​នេះ​ ត្រូវតែ​ជា​ផ្លូវ​ល្អ ជា​ផ្លូវ​ដែល​ស្អាត​ជាងគេ​និង​មាន​សោ​ភណ្ឌ​ភាព ពោលគឺមិនត្រូវ​ឱ្យមាន​ធូលី​ហុយ​ឡើយ ព្រោះថា​នេះ​ជា​មហាវិថី​ដែល​ភ្ញៀវ​ជាតិ អន្តរ​ជាតិ​ធ្វើដំណើរ​ឆ្លងកាត់​រាល់ថ្ងៃ​៕​