កងទ័ពកម្ពុជា-តួកគី ឯកភាពពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការយោធាទ្វេភាគី
កងទ័ពកម្ពុជា និងតួកគី បានឯកភាពគ្នាក្នុងការពង្រឹងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការយោធារវាងប្រទេសទាំងពីរ ពិសេសការហ្វឹកហ្វឺនសមត្ថភាពកងទ័ព។ ការឯកភាពនេះ បានលើកឡើងដោយមន្ត្រីយោធាជាន់ខ្ពស់នៃប្រទេសទាំងពីរ។
ក្នុងឱកាសចូលរួមពិព័រណ៍ឧស្សាហកម្មការពារជាតិកងទ័ពជើងគោកកូរ៉េ ឆ្នាំ២០២៤ (KADEX) នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ៅ សុផាន់ អគ្គមេបញ្ជាការរងកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ និងជាមេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក បានជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Bilal DURDALI អនុរដ្ឋមន្រ្តីការពារជាតិតួកគី នៅទីក្រុងដេជុន ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង។
ជំនួបរវាងមេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោកកម្ពុជា និងអនុមន្ត្រីការពារជាតិតួកគី បានពិភាក្សាគ្នាអំពីការពិនិត្យមើលលទ្ធភាពលើការពង្រឹងសហប្រតិបត្តិការយោធាទ្វេភាគីរវាងកម្ពុជា និងតួកគី សំដៅធ្វើឱ្យកាន់តែរឹងមាំនូវទំនាក់ទំនងវិស័យការពារជាតិប្រទេសទាំងពីរ។
ភាគីទាំងពីរ បានចាត់ទុកថា ជំនួបនេះគឺជាការបោះជំហានដ៏សំខាន់ ដើម្បីឆ្ពោះទៅរកការពង្រឹងទំនាក់ទំនងវិស័យការពារជាតិរវាងប្រទេសទាំងពីរ ជាពិសេសទៅលើការងារពង្រឹងសមត្ថភាពទ័ព តាមរយៈការហ្វឹកហ្វឺនបណ្តុះបណ្តាល កិច្ចសហប្រតិបត្តិការបច្ចេកទេស និងបច្ចេកវិទ្យាការពារជាតិ ជាដើម៕