ពលរដ្ឋវិលចូលភ្នំពេញវិញ ក្រោយសម្រាកពីបុណ្យភ្ជុំ
បន្ទាប់ពី​ពិធី​បុណ្យ​ភ្ជុំបិណ្ឌ បញ្ចប់​ទៅ​ដោយ​រលូន ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​បាន​សម្រាក​ពី​ការងារ បាន​វិល​ត្រឡប់​ចូល​មក​កាន់​រាជធានី​ភ្នំពេញ​វិញ​ហើយ។
ជាក់ស្ដែង​នៅ​វេលា​ម៉ោង ០៤ រសៀល ថ្ងៃ​ទី ០៦ ខែ​តុលា ឆ្នាំ ២០២៤ នេះ ប្រជាពលរដ្ឋ​នាំគ្នា​សម្រុក​ធ្វើ​ដំណើរ​ពី​តាម​បណ្ដា​ខេត្ត​ផ្សេងៗ ចូល​មក​កាន់​រាជធានី​ភ្នំពេញ​វិញ ដើម្បី​ត្រៀម​ចូល​ធ្វើការ ឬ​ប្រកប​អាជីវកម្ម​របស់​ពួកគាត់ ក្រោយពី​ឈប់សម្រាក​ក្នុង​ឱកាស​បុណ្យ​ភ្ជុំបិណ្ឌ​ត្រូវ​បាន​បិទ​បញ្ចប់។
ក្នុង​នោះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​វិល​ចូល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​គ្រប់​ខេត្ត-ក្រុង ដើម្បី​មក​បំពេញ​ការងារ​ជា​ធម្មតា​ឡើង​វិញ ដែល​ច្រក​ចូល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​សំខាន់ៗ អាច​ជួប​នូវ​ការ​កកស្ទះ​ចរាចរណ៍​នោះ​រួមមាន ៖ ផ្លូវជាតិ​លេខ ០១ , ផ្លូវជាតិ​លេខ ០២ , ផ្លូវជាតិ​លេខ ០៣ , ផ្លូវជាតិ​លេខ ០៤ , ផ្លូវជាតិ​លេខ ០៥ , ផ្លូវជាតិ​លេខ ០៦។
គួរ​រំលឹក​ផង​ដែរ​ថា ពិធីបុណ្យ​កាន់បិណ្ឌ​មាន​ចំនួន ១៥ ថ្ងៃ គិត​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី ១៨ ខែ​កញ្ញា រហូត​ដល់​ថ្ងៃ​ទី ០៣ ខែ​តុលា ដែល​ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​ធ្វើ​តាម​ទំនៀមទម្លាប់​ព្រះពុទ្ធសាសនា ដោយ​ក្តី​សប្បាយ​រីករាយ​ជ្រះថ្លា ក្នុង​ពិធីបុណ្យ​កាន់បិណ្ឌ​ជា​រៀងរាល់​ឆ្នាំ ដែល​កាន់​ព្រះពុទ្ធសាសនា៕