លោក លឹម តុងហួត ៖ App NoDrug បានផ្សព្វផ្សាយ និងបិតផ្សាយ នៅផ្សារកំរៀង និងច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី ៣ ខែ​ធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៤ កន្លង​ទៅ ដោយ​ទទួល​បាន​ការ​អនុញ្ញាត​ពី លោក​នាយ​ឧត្ដម​សេនីយ៍ មាស វីរិទ្ធ អគ្គលេខាធិការ នៃ​អាជ្ញាធរ​ជាតិ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​គ្រឿងញៀន លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ឯក លឹម តុងហួត ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ផ្សព្វផ្សាយ អប់រំ និង​ទំនាក់ទំនង​សាធារណៈ និង​ជា​អនុប្រធាន​ប្រចាំការ​គណៈកម្មការ​ទទួល​បន្ទុក​ផ្សព្វផ្សាយ​អប់រំ បាន​ដឹកនាំ​សម្របសម្រួល​ការងារ​ផ្សព្វផ្សាយ​អត្ថប្រយោជន៍ និង​បិត​ផ្សាយ QR.App NoDrug ជូន​អាជីវករ​នៅ​ផ្សារ​កំរៀង ក៏ដូចជា​អង្គភាព​ប្រចាំការ​នៅ​ច្រក​ទ្វារ​ព្រំដែន​អន្តរជាតិ​ដូង ដោយ​មាន​ការ​ចូលរួម​ពី​អង្គការ​មហាជន មាន​យុវជន​កាកបាទ​ក្រហម​កម្ពុជា យុវជន​កាយរឹទ្ធិ​កម្ពុជា សិស្សានុសិស្ស និង​អាជ្ញាធរ​ស្រុក​កំរៀង។
លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ឯក លឹម តុងហួត បាន​ថ្លែង​ថា ការ​បំផុស​ឲ្យ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ប្រើ App NoDrug គឺជា​ការងារ​សំខាន់​ចាំបាច់​បំផុត​ដែល​យើង​ទាំងអស់គ្នា​ត្រូវតែ​ធ្វើ ព្រោះថា​កាលណា​ពួកគាត់​បាន​ដឹង​ពី​អត្ថប្រយោជន៍ ពួកគាត់​នឹង​ប្រើប្រាស់ ហើយ​ពួកគាត់​នឹង​ធ្វើ​ជា​ភ្នាក់ងារ​ផ្សព្វផ្សាយ App NoDrug ពេលនោះ​ការងារ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​គ្រឿងញៀន នឹង​ទទួល​បាន​ប្រសិទ្ធភាព អ្នករាយការណ៍​ធានា​បាន​សុវត្ថិភាព ១០០ % រាល់​ករណី​គ្រឿងញៀន​ត្រូវ​បាន​រាយការណ៍ យើង​នឹង​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​បង្ការ ទប់ស្កាត់ បង្ក្រាប​បាន​រាល់​ករណី​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​បញ្ហា​គ្រឿងញៀន​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​របស់​ពួកគាត់។
លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ឯក លឹម តុងហួត ក៏បាន​បន្ថែម​ថា ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​ផ្សព្វផ្សាយ​ពី​អត្ថប្រយោជន៍ App NoDrug នោះ ពួកគាត់​មាន​សេចក្ដី​សប្បាយរីករាយ​ដោយសារ​កន្លង​មក​ពួកគាត់​មិន​បាន​ឮ​ពី​ការ​ប្រើប្រាស់ App NoDrug របស់​អាជ្ញាធរ​ជាតិ​យុទ្ធ​ប្រឆាំង​គ្រឿងញៀន​នេះ​ទេ ហើយ​ពួកគាត់​នឹង​បន្ត​ផ្សព្វផ្សាយ​ដល់​ក្រុម​គ្រួសារ​ពួកគាត់ “​ប្រើប្រាស់​AppNoDrug ទាំងអស់​គ្នា ដើម្បី​កម្ពុជា​គ្មាន​គ្រឿងញៀន”៕