ក្នុងមួយឆ្នាំ២០២៤ ការដឹកជញ្ជូនសំរាមយកទៅចាក់ និងដុតកម្ទេចចោលនៅទីលានចាក់សំរាមដង្កោចំនួន ១.២៤៨.៣៩១,៨១តោន
ក្នុងរយៈមួយឆ្នាំគឺកាលពីឆ្នាំ២០២៤កន្លងមកនេះ ការដឹកជញ្ជូនសំរាមយកទៅចាក់ និងដុតកម្ទេចចោលនៅទីលានចាក់សំរាមដង្កោ ដោយក្រុមហ៊ុនទាំង៣ មន្ទីរសាធារណការ និងអង្គភាពផ្សេងៗបានចំនួន ១.២៤៨.៣៩១,៨១តោន។ជាមួយនោះ រថយន្តក្រុង (City Bus)ក៏បានដឹកជញ្ជូនអ្នកដំណើរបានជាង៦លាននាក់ផងដែរ។
តាមរបាយការណ៍ស្តីពីការបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ ដែលបានបង្ហាញនៅក្នុងពីធីបើកសន្និបាតបូកសរុបការងារឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ នៅសណ្ឋាគាររ៉េស៊ីដង់សុខាភ្នំពេញនាថ្ងៃទី២១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥នេះបានឱ្យដឹងថា ក្នុងរយៈពេលពេញមួយឆ្នាំ២០២៤នេះ រដ្ឋបាលខណ្ឌ, ក្រុមហ៊ុន 800Super, ក្រុមហ៊ុន Mizuda, ក្រុមហ៊ុន ស៊ីនទ្រី (Cintri), ទីសត្តឃាត, មន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនរាជធានីភ្នំពេញ និងអង្គភាពផ្សេងៗបាន ដឹកសំរាមយកទៅចាក់ និងដុតកម្ទេចនៅទីលានចាក់សំរាមដង្កោមានចំនួន ១.២៤៨.៣៩១,៨១តោន។
ដោយឡែកសម្រាប់រដ្ឋាករស្វ័យ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរថយន្តក្រុងវិញ នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៤នេះដែរ រដ្ឋាករស្វយ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរថយន្តក្រុង (City Bus) បានប្រើប្រាស់ លើតម្រាយផ្លូវ ១៣ខ្សែរត់ ដោយមានអ្នកជិះសរុបចំនួន ៦.៤៧៥.៤៦១នាក់ ទឹកប្រាក់ដែលប្រមូលបានមាន ចំនួនសរុប ២.៣២៤.៤០៥.៨៥៩រៀល៕