ក្នុងមួយឆ្នាំ២០២៤ ការ​ដឹក​ជញ្ជូន​សំរាម​យក​ទៅ​ចាក់ និង​ដុតកម្ទេចចោល​នៅ​ទីលានចាក់សំរាម​ដង្កោចំនួន ១.២៤៨.៣៩១,៨១តោន
ក្នុងរយៈ​មួយ​ឆ្នាំ​គឺកាលពី​ឆ្នាំ២០២៤កន្លងមកនេះ ការ​ដឹក​ជញ្ជូនសំរាមយកទៅចាក់ និងដុតកម្ទេចចោលនៅទីលានចាក់សំរាមដង្កោ ដោយក្រុមហ៊ុនទាំង៣ មន្ទីរសាធារណការ និងអង្គភាពផ្សេងៗបានចំនួន ១.២៤៨.៣៩១,៨១តោន។ជាមួយនោះ រថយន្តក្រុង (City Bus)ក៏បានដឹកជញ្ជូនអ្នកដំណើរបានជាង៦លាននាក់ផងដែរ។
តាមរបាយការណ៍ស្តីពីការបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ ដែលបានបង្ហាញនៅក្នុងពីធីបើកសន្និបាតបូកសរុបការងារឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ នៅសណ្ឋាគាររ៉េស៊ីដង់សុខាភ្នំពេញនាថ្ងៃទី២១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥នេះបានឱ្យដឹងថា ក្នុងរយៈពេលពេញមួយឆ្នាំ២០២៤នេះ រដ្ឋបាលខណ្ឌ, ក្រុមហ៊ុន 800Super, ក្រុមហ៊ុន Mizuda, ក្រុមហ៊ុន ស៊ីនទ្រី (Cintri), ទីសត្តឃាត, មន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនរាជធានីភ្នំពេញ និងអង្គភាពផ្សេងៗបាន ដឹកសំរាមយកទៅចាក់ និងដុតកម្ទេចនៅទីលានចាក់សំរាមដង្កោមានចំនួន ១.២៤៨.៣៩១,៨១តោន។
ដោយឡែក​សម្រាប់រដ្ឋាករស្វ័យ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរថយន្ត​ក្រុង​វិញ នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៤នេះដែរ រដ្ឋាករស្វយ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរថយន្តក្រុង (City Bus) បានប្រើប្រាស់ លើតម្រាយផ្លូវ ១៣ខ្សែរត់ ដោយមានអ្នកជិះសរុបចំនួន ៦.៤៧៥.៤៦១នាក់ ទឹកប្រាក់ដែលប្រមូលបានមាន ចំនួនសរុប ២.៣២៤.៤០៥.៨៥៩រៀល៕